У окупантів багато живої сили, але вони погано навчені
Окупанти кинули значну кількість особового складу, озброєння та оснащення на Схід України. Вони намагаються розширити свій наступ. Водночас Збройні сили України можуть розпочати контрнаступ.
Про це в інтерв'ю "НВ" розповів колишній голова ЦРУ генерал Девід Петреус. За його словами, ЗСУ можуть досягти злагодженості та комплексності ведення бойових дій та сформувати цей ефект координованого застосування різних родів військ.
"Ми бачимо, що росія на східному напрямку збільшила кількість людських ресурсів, озброєння та оснащення, яке кидає у бій, щоб розширити свій наступ, вони вже активно вели його у селах навколо Бахмута і зазнавали величезних втрат. Вони досягли поступового покращення ситуації для себе, але величезною ціною. Головне питання сьогодні — чи росіяни зможуть у цьому новому, ширшому наступі продемонструвати ефект координованого застосування різних родів військ. Не просто кидати на українську сторону військових та танки для контактних боїв, а організувати прикриття цих боїв артилерією. Наразі вони втрачають величезну кількість військових, і таку тактику важко підтримувати довгостроково. Так, у них є 300 тисяч мобілізованих, які або вже воюють, або прямують до місць ведення бойових дій, ще 150 тисяч готуються наслідувати їхній приклад. Однак якщо все йтиме так, як зараз, то, швидше за все, вони продовжать продукувати величезні людські втрати, оскільки українські військові демонструють чудові навички ведення боїв у міській забудові", - вважає Петреус.
Петреус розповів, що у нього було п’ять бойових команд в останні роки його служби як офіцера, і він може сказати, що міські бої в наступі виснажують людські резерви з величезною швидкістю. Тож питання в тому, чи навчилися росіяни підтримувати рух своїх танків артилерією, інженерними військами, які створюють перешкоди та здійснюють підриви, захищати з повітря рух своїх груп, організувати безперебійну логістику до місць ведення боїв. Це вже вдасться зрозуміти десь у наступні кілька тижнів.
"Але я дуже скептичний, і, думаю, вони (окупанти, - ред.) продовжать наступати, може дещо краще в окремих місцях, оскільки у них багато живої сили, але це погано навчена жива сила, з нікчемним військовим досвідом і не гарною фізичною формою. Тактика їх використання показує, що росія не переймається жертвами серед своїх, люди — витратний матеріал. А ось за Збройними силами України спостерігати набагато цікавіше, і я впевнений, що у травні — на початку червня, коли українська армія швидше за все піде в контрнаступ, вона покаже зовсім інший рівень технології ведення війни, в сильному контрасті з тим, що сьогодні демонструє росія", - сказав Петреус.
За його словами, українська армія цілком може досягти злагодженості та комплексності ведення бойових дій та сформувати цей ефект координованого застосування різних родів військ. І це важливо.
"Оскільки ми не хочемо, щоби все це закінчилося довгою війною на виснаження. Попри всі ті виклики, з якими росія стикається в наборі, навчанні, організації та оснащенні своєї армії, з санкційними обмеженнями та іншим, ця країна все одно втричі більша за Україну, і вони все ще мають можливість концентрувати досить серйозні валютні доходи, завдяки експорту нафти, газу, вугілля та інших товарів", - резюмував Петреус.
За плечима генерала Петреуса не лише керівництво однієї з найсуворіших розвідок світу, а й 37-річний досвід військової служби у найгарячіших точках світу. Він обіймав посади командувача сил США в Афганістані, командувача міжнародних сил в Іраку, був на керівних посадах у більшості американських військових кампаній на початку 2000-х. Наразі Петреус уважно спостерігає за розвитком війни, яку росія розв'язала проти України. Він встиг побувати і в окопах на передовій, і в командних пунктах.
15 лютого міністр оборони України Олексій Резніков наголосив, що Україні знадобиться декілька місяців, щоб повноцінно підготуватися до деокупації тимчасово окупованих територій. Союзники чітко озвучили терміни постачання західної техніки, які прив'язані до тривалості навчання українських воїнів. Екіпажі для Bradley, Stryker та інших систем мають пройти підготовку. І не просто як сам по собі екіпаж, але у взаємодії, у складі цілого підрозділу, наприклад, танкового батальйону, і так далі.
Нагадаємо, путін віддав наказ до березня захопити дві області України. Крім того, Годжес назвав умову для перемоги України над росією вже у 2023 році.
Також Інформатор писав, де в Україні почався новий "великий наступ" російських військ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.