Експрем'єр Британії закликав Захід не боятися Росії та працювати на перемогу України
Західні країни повинні припинити боятися "червоних ліній", які малює Кремль. Є три кроки, які потрібно зробити, щоб Україна мала змогу перемогти у війні. Серед них – негайне запрошення України до НАТО із вступом до лав Альянсу.
Про це колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон написав у колонці для видання The Spectator. Джонсон закликав Захід слідувати плану перемоги України, який представить президент Володимир Зеленський, а також припинити затримки із допомогою ЗСУ. Першим кроком повинно стати скасування будь-яких обмежень на удари України по Росії.
"Божевільно (і жорстоко) наполягати на тому, що вони намагаються захистити себе від бомбардування однією рукою, зв’язаною за спиною", – зазначив він.
Другим кроком Джонсон пропонує створити для України справжній ленд-ліз. Партнери України повинні створити пакет кредитів для України на озброєння, розміром у 500 млрд доларів США, як пропонував колишній державний секретар США Майк Помпео. Хоча краще було б навіть трильйон.
"У короткостроковій перспективі гігантський пакет ленд-лізу дасть Кремлю повідомлення про те, що ми збираємося перевершити вас у фінансовому плані та підтримати Україну в масштабах, яких ви не можете сподіватися", – пояснив він.
Третім кроком потрібно нарешті покласти край двозначності. Україна, на думку Джонсона, повинна вступити до НАТО в найближчі кілька місяців з поширенням статті 5 Статуту НАТО на ті території, які будуть контролюватися Києвом на момент вступу. Джонсон послався на статтю 6 Статуту, де написано, що країни можуть бути членами, навіть якщо гарантія безпеки не поширюється на всі їхні міжнародно визнані території. Тобто більша частина території України буде захищена від атак, водночас вона не втратить право боротися за деокупацію територій, захоплених росіянами.
"Ввівши Україну в НАТО, ми надіслали б Кремлю вирішальний меседж, який росіяни справді мають почути. Повідомлення таке: це все. Все закінчилось. У вас більше немає імперії. У вас немає "ближнього закордоння" чи "сфери впливу". Ви не маєте права вказувати українцям, що робити", – резюмував експрем'єр.
14 вересня німецька газета Bild повідомила, що її журналісти нібито дізналися деталі плану перемоги, з яким президент Володимир Зеленський планував поїхати до США у вересні й представити його Джо Байдену, Камалі Гарріс та Дональду Трампу. Ключовими пунктами цього плану, за свідченнями ЗМІ, стали дозвіл на удари вглиб Росії, а також замороження війни на окремих ділянках фронту. Радник президента України з питань комунікацій Дмитро Литвин 15 вересня спростував цю інформацію.
У інтерв'ю CNN, оприлюдненому в той день, Зеленський розповів, що його план перемоги включає кілька пунктів - чотири основні плюс один, який буде потрібен після війни.
Нагадаємо, Зеленський виступить на Генасамблеї ООН 25 вересня. Загальні дебати розпочнуться на день раніше - 24 вересня. Тоді ж і з промовою виступить президент США Джо Байден. Одним з основних питань, які обговорюватимуть на Генасамблеї, буде можливість використання Україною далекобійної зброї, наданої західними країнами, для ударів по цілях на території Росії.
Зеленський та Байден також зустрінуться 26 вересня. Віч-на-віч обговорюватиметься широке коло питань, у тому числі план перемоги України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.