У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Санстанція протестувала 150 проб води, але в жодній вірусу не знайшли
У Вінниці кількість хворих на гепатит А за три дні зросла на 40 людей. Станом на ранок суботи, 28 жовтня, в інфекційній лікарні перебуває 141 пацієнт. А за тиждень кількість хворих подвоїлась. Школярів перевели на онлайн навчання. Джерело зараження встановити не можуть. До міста терміново прибув головний санітарний лікар України Ігор Кузін. До росзлідування причин хвороби залучили поліцію.
Про ситуацію з гепатитом А у Вінниці розмовіли в Міністерстві охорони здоров'я. Зазначають, що головне - знайти джерело інфекції.
"Вінниця. Кількість постраждалих від вірусного гепатиту А збільшується. В лікарні перебуває 141 пацієнт. Їх стан - середньої тяжкості", - йдеться у повідомленні.
В МОЗ кажуть, що триває епідеміологічне розслідування та всі необхідні обстеження. На місці працює команда епідеміологів та фахівців Вінницького обласного центр контролю та профілактики хвороб та група реагування, а також Центр громадського здоров’я України. До міста прибув Ігор Кузін, головний санітарний лікар України. Медики працюють спільно з МВС та рятувальниками. Однак, де саме ховається збудник хвороби, який масово вражає людей, невідомо.
"Комплексно вже маємо результати понад 150 проб з навколишнього середовища, додатково проводяться перевірки стихійних ринків та води. Джерело інфікування ще не встановлено", - інформують у МОЗ.
У понеділок, 30 жовтня, школярі мають вийти на навчання після канікул. Але його проводитимуть онлайн, школи вирішили зачинити.
Гепатит А ще називають хворобою брудних рук. Вірус передається від зараженої людини до іншої через предмети побуту. Він зберігається у фекаліях, слизі. А також може жити до 10 місяців у воді. Щоб його убити, воду потрібно прокип'ятити не менш як п'ять хвилин.
Більшість інфікованих розповідали, що перед зараженням вживали сиру воду з водоматів, які встановлені майже в кожному дворі Вінниці. Проте, проби з них - чисті. Головна санітарна лікарка Вінницької області Лариса Мороз каже, що після підриву Каховської ГЕС до спалаху інфекцій лікарі були готовими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.