Два заводи феросплавів Коломойського закрилися на всю зиму: як це вплине на Україну

Заводи займались видобутком марганцевої руди та постачали їх на гірничо-збагачувальні комбінати олігарха

Покровський гірничо-збагачувальний комбінат
Два заводи феросплавів Коломойського зачиняються на зиму

Два заводи феросплавів олігарха Ігоря Коломойського закрились. Вони не будуть працювати усю зиму. Зазначається, що вони були відповідальними за видобуток марганцевої руди для його ж уже зачинених гірничо-збагачувальних комбінатів.

Про це повідомляє АТ "Запорізький Завод Феросплавів" на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці. За їх даними, також буде закрито Нікопольський об'єкт.

"Переривання постачання електроенергії та води негативно впливає на технічний стан пічних агрегатів за їхньої дуже високої вартості (вартість лише однієї печі сягає сотень мільйонів гривень). Кожен запуск і розігрів печі супроводжується значними капіталовкладеннями й виробництвом некондиційних феросплавів", – йдеться в повідомленні.

Зараз у підприємстві хочуть приділити час для ремонту обладнання, аби воно могло запрацювати вже навесні. Однією з головних умов його функціонування є постійне безперебійне постачання електроенергії. Але взимку незрозуміло, чи так буде, адже ніхто не дає гарантій, що росіяни не почнуть обстрілювати критично важливу інфраструктуру України.

Зазначається, що усі українці хто купував феросплави отримати залишки виготовленої продукції. Про зупинку Нікопольського заводу феросплавів повідомив також мер Нікополя.

"Завод феросплавів з 1 листопада зупиняється", – додав він.

Зупинка Покровського ГЗК

31 жовтня 2023 року з'явилась інформація від Покровського гірничо-збагачувального комбінату Ігоря Коломойського, що він призупинить свою діяльність з видобутку руди і випуску концентрату. 

"Наразі відбувається певна реорганізація роботи із залученням максимальної кількості людей для охорони об’єктів підприємства та відповідно - проведення ремонтних робіт, перевезення та відвантаження із залученням техніки. На робочі місця людей, як і раніше, доставлятимуть автобусами підприємства", - зазначили у підприємстві.

Також в ньому додали, що персонал електроремонтного, ремонтно-механічного, ремонтно-будівельного, залізничного та автотранспортного цехів буде виконувати послуги для замовників. Зокрема, завод буде функціонувати, але не повністю. Водовідливи будуть увімкнені і люди, які їх мають обслуговувати будуть теж присутні на своїх посадах. Комбінат планує розбирати та відвантажувати брухт для його наступної реалізації.

 

 Арештоване майно Коломойського 

29 жовтня 2023 року повідомлялось, що Шевченківський районний суд міста Києва наклав арешт на всі корпоративні права всіх компаній Ігоря Коломойського. Фактично заблокованим залишився весь бізнес олігарха. Це рішення готувалось ще з 6 вересня. Тоді стало відомо, що суд став на сторону винуватця. Також одійозний олігарх заявив про передачу управління медіахолдингом 1+1 media трудовому колективу. Однак, він всеодно лишається кінцевим бенефіціаром компанії. Він написав відподвідну заяву до 1+1 media 

Суд над Коломойським

Також зазначалось, що 27 жовтня пройшов суд над Коломойським. У судовій залі його привели з СІЗО. Він стверджував, що його стан здоров'я не є добрим, адже за його словами, він може хворіти на цукровий діабет, панкреатит та мати проблеми з нирками. За час перебування у СІЗО він схуд. Проте його суддя вирішив залишити під вартою до 2 грудня. Прокурор Сергій Дем'янчук, зі свого боку, казав, що бізнесмен може виїхати з країни, тиснути на свідків у справі та знищувати документи, якщо його відпустити на поруки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube