Дурнєв навів приклад, чому росіянам не можна довіряти на умовних перемовинах та згадав рідний Маріуполь. Відео

Шоумен дав велике інтерв'ю блогеру Сергію Лиховиді, провів паралелі з війною в Чечні та висловився про деокупацію міста на березі Азовського міста

Олексій Дурнєв
Олексій навів приклад, чому росіянам не можна довіряти

Блогер Олексій Дурнєв дав перше інтерв’ю 2024 року. В півторагодинній бесіді 37-річний шоумен, який активно від початку повномасштабної війни займається благодійністю, розповів про багато аспектів свого життя. Також Олексій прокоментував які процеси всередині країни відверто його дратують; коли, на його думку, Україна поверне Маріуполь. А також пояснив, чому росіянам не можна вірити на перемовинах.

Відео з’явилось на YouTube-каналі "Розмова" блогера Сергія Лиховиди, і лише за пів доби набрало понад 100 тисяч переглядів та безліч коментарів.

Який настрій на початку 2024 року?

"Настрій помірно-оптимістичний, бо загалом я оптиміст. Але зараз мій оптимізм трошки пригнічений багатьма факторами, серед яких, те, що допомоги з Америки, Європи заблоковані. Що росія підсилює натиск по всій лінії фронту, нічого не вистачає, все закінчується. Тому оптимізм, такий, пригнічений. Але я намагаюсь не допускати таких думок, бо від нас теж багато чого залежить. І від мого настрою. Бо якщо в мене не буде нормального настрою, ми не зможемо виробляти надалі наш контент, бо він будується на імпровізації. І мені потрібно знаходити в собі цей настрій. А якщо не зможемо цього зробити - не зможемо збирати донати, допомагати армії".

Які процеси всередині країни відверто дратують?

"Я не можу не помічати всі ці розслідування з приводу корупції, розкрадання допомоги. Це дратує в першу чергу. Якщо це нас дратує, я уявляю, як це дратує донорів, які дають ці гроші. Могли б витратити всередині більш ефективно, вкласти в інфраструктуру, скажімо. Ті самі американці, не знаю, збудували собі б 10 лікарень. Нам звідси здається, що в них не має жодних проблем, вони сплять на пухових перинах. Я думаю, що це не так. В них так само багато проблем і є куди витратити гроші. Тому коли вони бачать черговий скандал, їх це дратує в десять раз більше, ніж нас. Бо ми звикли до цього, а там, я думаю, це трошки незвично. Тому, якщо зараз нас хтось чує, від кого це залежить, припиніть це робити, будь ласка! Бо ми залишимось самі".

Перше інтерв'ю Олексія Дурнєва 2024 року
Перше інтерв'ю Олексія Дурнєва 2024 року

Шоумен родом з тимчасово окупованого та зруйнованого міста Маріуполь. Рік тому Дурнєв давав інтерв’ю Раміні Есхакзай. Тоді їхня бесіда отримала назву "Скоро ми повернемо Маріуполь". Лиховида зауважив, що так, на жаль, не вийшло. Дурнєв пояснив, чому вірив у визволення міста на березі Азовського моря 2023 року.

Чи є віра в те, що ми все ж повернемо Маріуполь?

"Я не хочу втрачати надію. З приводу скоро, так, ось це завзяття, яке було притаманне більшості українців, не на самому початку війни, а скажімо, під час Харківської операції. Дуже швидко звільнили (ЗСУ. - Ред.) великі території, вони (росіяни. - Ред.) тікали, кидали техніку, позиції, навіть не відстрілюючись. Просто собі бігли, і все. Логічно, ми побачивши нашу армію, як вона діє, як вони тікають, ми це екстраполювали на інші наші території. Так, і звільнили Херсон. Це було логічно так думати. Малювали там якісь стрілочки, західні партери, преса, пам’ятаю, мовляв, або звідси будемо наступати, або так. Там були прораховані всі варіанти і всі сиділи, чекали на цей контрнаступ".

Саме тому, за словами Дурнєва, він, як і багато хто, очікував деокупацію українських територій. Втім, до прогнозів зараз ставиться скептично.

"Чи вірю я в те, що Маріуполь повернеться в Україну, - так. Чи буде це швидко? Тепер думаю, що ні. Складно прогнозувати. З прогнозами в цій війні взагалі треба зав’язувати. Прогнозувати щось х*рове не хочеться, бо трошки вірю - буде так, про що ти думаєш. Але робити такі прогнози, тим паче короткотермінові, точно не треба".

Дурнєв пропонує не ставити прогнози у війні
Дурнєв пропонує не робити прогнози у війні

Скептично Дурнєв ставиться до пропозицій деяких українців закінчувати війну на не фронті, а за столом переговорів. Олексій навів конкретний приклад, чому росіянам не можна вірити.

"З приводу те, що треба домовлятися, я впевнений - зараз визнати, що ми віддаємо росії ці території, які вони зараз контролюють, то це максимум на два роки зупинка. Можливо на п’ять. Мені YouTube підсунув відео, як відбувалась Перша чеченська війна. Вона закінчилась домовленостями, які чеченці вважали своєю перемогою. Уяви собі, величезна росія, мікроскопічна Чечня. Чечня перемагає, росія повністю виводить війська, визнає кордони Чечні, як окремої держави. Але на міжнародному рівні кажуть, давайте не будемо поспішати і заявляють, що визнають на міжнародному рівні кордони незалежної Чечні здається 2001 року. А це відбувається 1995-го".

Дурнєв підсумував, що росіяни взяли невелику паузу та повернулись в регіон з новою війною, внаслідок якої Чечня залишилась в складі РФ.

"Це вже було, ось, не так давно. При чому там ситуація, що вони повністю вивели війська. А в нас про це ніхто не каже. вони створили цей пояс безпеки, між рф та Україною, там на Донбасі, біля Азовського моря. Це новий плацдарм, вони підуть звідти. Тому не знаю, це дуже складна ситуація. Не знаю, як її вирішувати".

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube