ДТЕК звинуватила чоловіка у крадіжці електроенергії та відключила його будинок від світла

Читать на русском

Компанія хотіла отримати майже 628 тисяч гривень

Читать на русском
ДТЕК звинуватила чоловіка у крадіжці електроенергії та відключила його будинок від світла
Чоловік наполягав, що він не крав електроенергію

Компанія хотіла отримати майже 628 тисяч гривень

У березні 2019 року чоловіку відключили світло у його будинку у селі Київської області. Спеціалісти вважали, що він самовільно під'єднався до мережі поза лічильником, тому винен «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» 627 тис. 973,54 грн.

Це все сталося тоді, коли чоловік був на роботі у Києві. Тому він не отримав обов’язковий у таких випадках акт про порушення. Це підтвердив свідок, який був в той час біля будинку. За його словами, які потім завірили у нотаріуса, представники енергокомпанії зірвали замки з металевого паркану та дверей трансформаторної підстанції та проникли у приміщення. Таким чином, власник будинку не міг нічого зробити.

Що було у суді

У червні 2021 року чоловік звернувся до Києво-Святошинського районного суду із позовом. Він просив скасувати протокол, за яким його будинок відключили від світла та нарахували космічний борг.

Під час засідань чоловік розповів, що підстанція – це окремо розташована споруда, яка знаходиться за межами спірного будинку. Прилад обліку, поза яким нібито чоловік приєднався до мережі, знаходився якраз у цій трансформаторній будці. І співробітники компанії регулярно туди навідувалися, щоб перевірити обладнання та звірити показники приладів обліку. Тому хто та що там робив з лічильником чоловіку не відомо. 

У квітні 2019 року щодо незаконного підключення засідала комісія, яка склала протокол. На підставі нього в компанії зробили розрахунки та визначили, що чоловік винен їм майже 628 тис. грн. Однак цей протокол, за словами чоловіка, не пояснював яким чином до цього має відношення саме він та як встановили, що електроенергія поза лічильником йшла саме на його будинок, адже в акті не вказано, які саме об`єкти були приєднані таким чином.

В «ДТЕК Київські регіональні електромережі» відповіли, що у березні 2019 року проводилася технічна перевірка, яка виявила порушення. Його зафіксували в акті у присутності співробітників компанії. А чоловік, нібито, від підпису цього акту відмовився, тому запросили свідків, які все підтвердили. Тому за користування електроенергією поза лічильником за 183 днів з вересня 2018 року по березень 2019 року він має компенсувати компанії збитки.

Але у чоловіка були свої козирі у рукаві. Він заявив, що пломби на лічильнику не були порушені. Про це було зазначено в акті технічної перевірки та в акті про порушення. Який, до речі, він того дня не бачив, тому що був на роботі. І це підтвердила графологічна експертиза, щодо нібито його підпису у документі.

Вивчивши всі факти суддя встановив, що немає висновку експертизи, який би стверджував, що дійсно чоловіка залазив у трансформаторну будку і щось там робив. Та що через це електроенергія йшла саме до його будинку, адже в акті про порушення не вказано, які саме будинки були запитані  таким же чином. До того ж довідка з роботи підтверджувала, що чоловіка не було, коли представники ДТЕК фіксували самовільне підключення.

Більш того, що самого акту про порушення, який би стверджував, що дійсно відбулося втручання в роботу електроприладу не було. Тому у грудні 2022 року суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ухвалив, що «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» має скасувати протокол, через який чоловіку вимкнули світло. Це рішення поки не оскаржили.

Обленерго в Україні загрожує штраф за несправедливі відключення

Починаючи з листопада 2022 року, Нацкомісія що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП) розглянула понад 2,5 тисячі звернень та скарг споживачів з усіх регіонів країни. Більшість з них стосувалось несправедливих відключень електроенергії.

Але, як каже НКРЕКП, окрема увага в роботі направлена саме на дотримання ОС принципів соціальної справедливості та недискримінації при складанні графіків відключень. Для цього проводяться позапланові виїзні перевірки. І перші результати вже є - АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО», АТ «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО» та ПРАТ «ВОЛИНЬОБЛЕНЕРГО» отримали штрафи за несправедливі відключення та неналежне інформування споживачів про перерви електропостачання. 

«На черговому засіданні НКРЕКП, що планується на 24 січня 2023 року, будуть розглянуті результати перевірок наступних семи операторів систем розподілу та винесені рішення про накладення штрафних санкцій і персональну відповідальність їх керівників», - йдеться у повідомленні.

Інформатор розповідав, що Київ отримає на 67% електрики від потреби.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.