"Довгий" коронавірус здатен нашкодити кільком органам - учені розповіли про загрози нового виду COVID-19

Читать на русском

Згідно з дослідженням, третина хворих на COVID мали аномалії більш ніж одного органу в середньому через п'ять місяців після виписки

Читать на русском
Коронавірус
Мільйони людей у світі довго страждають через коронавірусну інфекцію

Згідно з дослідженням, третина хворих на COVID мали аномалії більш ніж одного органу в середньому через п'ять місяців після виписки

Національна служба охорони здоров'я Великої Британії визнала існування так званого "тривалого ковіду", або Long COVID. Симптоми вірусу в цьому разі можуть зберігатися аж до кількох тижнів поспіль. Це створює навантаження на багато систем життєдіяльності людини.

Згідно з новим дослідженням, про яке пише Medical Express, третина людей, госпіталізованих із COVID-19, мають "аномалії" багатьох органів. У ширших масштабах ідеться про мільйони людей.

У матеріалі йдеться про те, що часто втома, запаморочення та важке дихання зберігаються довгий час після зараження. Однак чому і як саме з'являється такий широкий спектр симптомів, неясно.

Після детального вивчення МРТ багатьох органів у хворих на COVID-19, вчені порівняли їх із дослідженнями органів у людей, які ніколи не заражалися коронавірусом. Під час дослідження вони з'ясували, що третина хворих мали аномалії більш ніж одного органу в середньому через п'ять місяців після виписки з лікарні. Ті, кого госпіталізували з ковідом, у 14 разів частіше мали аномалії легень, утричі частіше - аномалії мозку. Печінка та серце виявилися найбільш стійкими.

Водночас у мозку зафіксували вищий рівень білої речовини, що пов'язували з легким зниженням когнітивних функцій. У легенях помічали рубці та ознаки запалення. Провідний автор Бетті Раман з Оксфордського університету також додав, що люди з аномаліями в 4 рази частіше повідомляли про серйозні психічні та фізичні порушення.

Новий штам коронавірусу "Пірола"

У серпні британське Агентство з охорони здоров'я (UKHSA) заявило про появу перших заражених новим варіантом коронавірусу BA.2.86. Згодом "Піролу" зафіксували у Франції. Станом на зараз новий штам дістався вже мінімум до 15 країн Європи. 

Фахівці визнають, що, ймовірно, новий штам досить заразний. За їх даними, він уже має понад 30 мутацій і може стати домінуючим у Європі.

ВООЗ заявляє, що ситуація з поширенням цього штаму коронавірусної інфекції під наглядом через велику кількість мутацій. Загалом, як наголосили в організації, COVID-19 продовжує залишатися серйозною загрозою.

Наразі фахівці не виявили особливих симптомів "Піроли", заявляючи, що штам може проявлятися так само, як і попередні підвиди. В інфікованих спостерігаються біль у горлі, тривалий кашель, чхання, нежить, закладеність носа, зміни у сприйнятті запахів, підвищена стомлюваність. Також може зникати апетит.

Основна відмінність "Піроли" від інших варіантів коронавірусу - наявність величезної кількості мутацій. Небезпека нового штаму полягає в тому, що він може обходити імунітет, набутий після захворювання на інші варіанти COVID-19 або після вакцинації. У деяких випадках вірус підхопили навіть ті, хто вже перехворів на "Омікрон".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.