З 1 січня 2025 року вчителі в Україні отримуватимуть щомісячну доплату до зарплати у розмірі 1000 гривень. З 1 вересня ця сума збільшиться до 2000 гривень
Із січня цього року починає діяти ще одна ініціатива уряду, "вчительська тисяча", - доплата вчителям за особливі умови праці в умовах війни. В автоматичному режимі доплати нарахують усім українським вчителям. Гроші платитимуть до кінця війни.
Як повідомив прем'єр Денис Шмигаль, уряд розподілив субвенцію в розмірі 4,6 млрд грн на перше півріччя 2025 року. Вона спрямована на виплати із січня 2025 року щомісячних виплат всім українським вчителям у розмірі 1000 гривень "на руки" після сплати податків. З 1 вересня це буде вже 2000 гривень "на руки". До сплати податків учителям нараховуватимуть 1300 та 2600 гривень відповідно. Таким чином третина урядової субвенції буде спрямована на сплату податків.
Доплати передбачені для всіх педагогічних працівників шкіл: учителів, психологів, керівників гуртків тощо. Вони її отримуватимуть автоматично. Розмір доплати педагогічному працівникові визначатиметься пропорційно до обсягу навчального навантаження та/або обсягу педагогічної роботи, яку виконує працівник. Усього під дію програми попадає близько 500 тисяч учителів. Водночас, виплати не передбачили для працівників дитсадків, адже їхні зарплати фінансують коштом місцевих бюджетів.
Також уряд виділив 150 мільйонів гривень субвенції для регіонів на підвищення кваліфікації вчителів. Це частина програми "Нова Українська Школа", яку продовжать наступного року. Ще уряд виділив 7,5 мільярда гривень для створення безпечних умов у закладах освіти та будівництва укриттів. 1,6 мільярда гривень субвенції уряд виділив місцевим бюджетам на закупівлю наступного року шкільних автобусів.
Відповідне рішення про нарахування доплат для вчителів уряд прийняв у листопаді 2024 року. Надбавка буде нараховуватися до кінця дії воєнного стану, при цьому вчителі отримуватимуть кошти до кінця того року, в якому буде скасовано воєнний стан. Прийняття цього рішення обґрунтовано, зокрема, великим дефіцитом кадрів серед учительського складу. Згідно з висновками дослідження, проведеного командами Освіторії та FAMA, кількість вчителів зменшилася на 12% з початку повномасштабного вторгнення. За цей час до 40 тис. педагогів пішли з професії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.