Доліталися. Бутусов показав відео знищення ворожого пункту управління дронами Zala та "Ланцет"

Читать на русском

Загарбники готували свої БПЛА до запуску, але воїни ЗСУ зруйнували їхні плани

Читать на русском
Юрій Бутусов
Безпілотники Zala та Ланцет окупанти запускають у парі

Загарбники готували свої БПЛА до запуску, але воїни ЗСУ зруйнували їхні плани

Українські військові знищили російський пункт управління безпілотниками Zala та "Ланцет". Сталося це на лівому березі Херсонської області, який контролюють окупанти. Ворожі позиції помітила аеророзвідка.

Відповідне відео оприлюднив журналіст Юрій Бутусов. На кадрах можна побачити, як загарбники готують свої БПЛА до запуску.

За мить ЗСУ нанесли удари по окупантах. Також бійці показали, як палає ворожа техніка після успішної роботи. Чи є втрати серед російських військових - невідомо.

До слова, дрон-камікадзе "Ланцет" вперше представили у рф у 2019 році на форумі "Армия", а з 2020 року росіяни активно тестували цю "новинку" у Сирії. Водночас на полі бою в Україні російські "Ланцети" з’явилися не одразу - випадки застосування цих дронів-камікадзе були зафіксовані влітку минулого року, водночас більш активно окупанти пускали в хід ці БПЛА вже з осені 2022.

"Ланцет" несе відносно невелике вибухове навантаження, від 1,5 до 5 кг. Однак все одно здатен завдати значної шкоди. Максимальна швидкість дрона-камікадзе останньої модифікації "Ланцет-3" становить 110 км/год під час горизонтального польоту та 300 км/год під час атаки на ціль. При цьому безпілотник має максимальну дальність польоту 40-50 км та може перебувати в повітрі майже годину.

А Zala - це серія дронів, які виробляє російська компанія "Zala Aero Group Безпілотні системи" з Іжевська. До неї входять апарати літакового і вертолітного типів, призначені для ведення розвідки. Росіяни застосовують дрон "Ланцет" у парі з розвідувальним безпілотником ZALA 421-16Е2. Дрон шукає ціль у заданому квадраті, а потім оператори запускають за цими координатами "Ланцет". Поки дрон, що баражує, "працює" над ціллю, його весь час контролює "напарник". ZALA 421-16Е2 моніторить ситуацію, оскільки останні метри до цілі "Ланцет" проходить уже не під контролем оператора. Йому заважають радіоперешкоди, а також об'єкти на кшталт будівель чи дерев, що відокремлюють безпілотник від станції управління. Тому "Ланцет" і потребує підстрахування з боку дрона-розвідника, який, до того ж, фіксує результат атаки.

Чи є ЗСУ на лівому березі Дніпра

На лівому березі Дніпра наші війська проводять спеціальні операції в окремих районах. Зокрема, в Херсонській області. Про це розповідав військовий експерт Олег Жданов. А з правого берега, за його словами, ЗСУ вже повністю вибили окупантів. Експерт також нагадав, що раніше в мережі обговорювали, що ЗСУ готують плацдарм в районі Антонівського мосту та Олешків (лівий берег). Проте пізніше ця інформація якось втихла, бо офіційного підтвердження не було.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.