Доцільність переговорів з РФ, Трамп та Другий саміт миру: Єрмак дав інтерв'ю українським ЗМІ

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак дав інтерв'ю, присвячене питанням зовнішньої політики

Інтерв'ю Андрія Єрмака
Єрмак торкнувся низки важливих зовнішньополітичних питань

Україна не бачить сенсу в прямих переговорах з Росією станом на поточний момент. Росія ще не готова говорити на українських умовах. Другий Саміт миру, який хоче організувати Україна до кінця 2024 року, теж не буде означати початку переговорів з РФ.

Про це розповів керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю "Європейській правді". Це перше інтерв'ю голови ОПУ, яке було цілком присвячено питанням зовнішньої політики. "Інформатор" зібрав головне з цього інтерв'ю:

  • Україна хоче організувати другий Саміт миру до кінця року. Але є низка умов, без яких він не може відбутися – зокрема, реалізація кожного пункту "Формули миру". Про терміни проведення саміту можна буде говорити тоді, коли умови буде виконано.
  • Другий саміт точно не буде початком прямих переговорів з РФ. Зараз прямі переговори між двома державами недоцільні.
  • Рано говорити про те, що російський диктатор Володимир Путін може бути представником Росії на другому Саміті миру.
  • Щодо відсутності категоричного заперечення можливості контакту з Путіним – питання тут повинен давати не Офіс Президента, а РНБО.
  • Офіс Президента в плані зовнішньої політики тільки виконує доручення президента. ОПУ нічого в цих питаннях самостійно не вирішує. Відносини з міністром МЗС Дмитром Кулебою – дуже гарні.
  • Зеленський не допустить "нового Мінська" і взагалі будь-якого подібного рішення, яке не прийме українське суспільство.
  • Справедливий мир – це перемога України. А перемога України – це відновлення територіальної цілісності країни серед іншого.
  • На компроміси щодо територіальної цілісності та суверенітету Україна не піде.
  • Бої у Курській області коментувати Єрмак відмовився.
  • Дональд Трамп у разі перемоги на виборах президента США забезпечить подальшу підтримку України. Він говорив про це з президентом України Володимиром Зеленським.
  • Україна не прихильна до жодного з кандидатів у президенти США. Стратегія Києва – підтримка добрих відносин з обома політичними партіями в США.
  • Трамп може здійснити візит в Україну: попри те, що це може бути важко, він має запрошення. Переможець виборів в США також може приїхати в Україну – вже після інавгурації.

 

Чи здатний Трамп припинити війну в Україні

Трамп раніше неодноразово заявляв, що в разі обрання швидко врегулює український конфлікт ще до інавгурації. Він стверджував, що якби він залишався на посту президента, вторгнення Росії в Україну не відбулося б. Він також запевнив, що має можливість завершити війну за 24 години. На питання про те, чи підтримує він Україну, чи Росію, Трамп зазначив, що його мета — не зосереджуватися на перемозі чи поразці, а просто знайти спосіб врегулювання конфлікту.

Пізніше, під час дебатів з Байденом Трамп говорив, що "Україна не виграє цю війну". Крім того, він знову пообіцяв швидке завершення війни в Україні, якщо буде обраний на посаду президента.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський називав висловлювання Трампа небезпечними. За словами українського президента, такі заяви можуть бути сприйняті як недооцінювання складності конфлікту і надмірне спрощення серйозної ситуації. Зеленський запросив Трампа в Україну, щоб той на власні очі побачив реальну картину. Також повідомлялося, що президент України й кандидат в президенти США планують зустріч.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube