До Платформи донорів України приєдналися ще чотири країни: подробиці від Мінфіну

Корея, Нідерланди, Норвегія та Швеція зобов'язались виділити загалом понад 5,5 млрд доларів США на економічне відновлення та відбудову України

Прапор України, гроші
Війна ще не завершилась, але світ вже допомагає Україні відновитися після наслідків російської агресії

Корея, Нідерланди, Норвегія та Швеція стали новими членами Платформи донорів України. Разом вони зобов'язались виділити понад 5,5 млрд доларів США на економічне відновлення та відбудову України. Водночас Україна презентувала партнерам Матрицю реформ - аналітичний інструмент для ефективного прийняття рішень та управління процесом впровадження реформ. 

Як повідомляє Міністерство фінансів України, 14 лютого відбулось восьме засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України. На заході були присутні генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення Герт-Ян Коопман від Європейської Комісії, заступник радника Білого дому з національної безпеки з міжнародної економіки Майкл Пайл від Сполучених Штатів, а також представники країн G7, Європейської Комісії та міжнародних фінансових організацій.

"Новими країнами-членам стали Республіка Корея, Нідерланди, Норвегія та Швеція. Чотири країни взяли на себе зобов'язання виділити загалом понад 5,5 млрд доларів США на економічне відновлення та відбудову України. Також сьогодні у ролі спостерігачів вперше доєднались до Платформи Данія, Іспанія, Естонія, Латвія, Литва, Польща", - йдеться у повідомленні. 

Зі свого боку, Україна відзвітувала про економічну ситуацію минулого року. Зокрема про те, що податкові та митні доходи бюджету повернулись до довоєнного рівня, а зовнішнє фінансування сягнуло 42,5 млрд доларів США.

"інтерес серед громадян та бізнесу України до ОВДП збільшився майже у 2 рази, що дозволило залучити 15,5 млрд доларів США через випуск державних облігацій. Економіка повернулась до зростання, а інфляція знизилась з 26,6% до 5,1%. У поточному році виклики для фінансової системи зберігаються. Міністерство фінансів вживає заходів для зменшення дефіциту держбюджету, проте потреба у міжнародній підтримці залишається значною — 37,3 млрд доларів США”, — зазначив Сергій Марченко, міністр фінансів. 

Він повідомив, що попри війну Україна продовжує впроваджувати реформи та виконує всі зобов’язання в межах співпраці з партнерами. Також міністр презентував Матрицю реформ, яку Уряд України підготував у співпраці з МВФ, ЄС, США, G7 та Світовим банком. Вона містить 230 умов та рекомендацій, передбачених різними документами співпраці з міжнародними партнерами, і 55% всіх умов та рекомендацій є унікальними. 

Допомога для економіки України

У 2024 році Україна отримала вже 436 млн доларів США зовнішнього фінансування, яке надійшло від Японії в рамках проєкт Світового банку. Також відомо про нещодавні рішення лідерів ЄС щодо інструменту Ukraine Facility - йдеться про майже 39 млрд євро бюджетної допомоги на чотири роки. Крім того, Сенат США схвалив законопроєкту, який включає 7,85 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки.

А найбільшим донором для нашої країни стане Японія: відомо, що ця країна готується надати Україні 15,8 мільярда єн ($106 мільйонів) на конференції, яка відбудеться в Токіо 19 лютого 2024 року. Кошти підуть на відновлення України.

Напередодні виборів володимир путін усвідомлено відмовився від тематики військових перемог в Україні. Чому саме, і які "чорні лебеді" можуть спіткати російського диктатора, роз'яснює політтехнолог Борис Тізенгаузен.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube