"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Київський бізнесмен, нібито, є співучасником операції з яхтою "Андромеда", з якого здійснили диверсію газогонів
Німецькі дослідники вважають, що до диверсії на «Північних потоках» причетні п’ятеро українців. Мешканець Києва, прізвище якого не оголошують, виявився пов’язаним із польською компанією-одноденкою Feeria Lwowa. Ця компанія орендувала яхту «Андромеда», з якої, нібито, здійснили підрив газогонів. Українська влада відмовилася коментувати інформацію.
Про такі результати спільного розслідування пишуть Die Zeit, ARD і SWR. За версією журналістів, електронні листи для реєстрації яхти відправив українець Максим Б., який працює менеджером із підбору екіпажів суден. Він відмовився спілкуватися з представниками ЗМІ телефоном. Пізніше в месенджері написав, що не причетний до диверсії. ЗМІ також сконтактувати з власниками компанії Feeria Lwowa. Виявилося, що це жінка з адресою в Криму. Вона має водночас український та російський паспорти. При тому російський отримала вже після окупації. Жінка заявила, що не знала про зареєстровану на її ім’я фірму. Інша українка, яка зазначена в реєстраційних документах директором компанії, попросила надіслати питання на електронну пошту, але відповідей не дала.
До подій, нібито, причетний 41-річний київський бізнесмен Рустем А., він у польському комерційному реєстрі вказаний як особа, що подає звіти компанії. ЗМІ пишуть, що українські правоохоронці в цього чоловіка восени 2022 року здійснили обшуки за іншим розслідуванням. Вони виявили в нього готівку на майже триста тисяч доларів і печатки трьох компанії, пов’язаних із ним, одна з них — Feeria Lwowa. На контакт із журналістами Рустем А. не пішов, до його квартири їх не підпустила охорона, а телефоном відмовився від інтерв’ю. За даними джерел Die Zeit, Рустем А. був співучасником, а не організатором операції.
Українська влада відмовилася коментувати розслідування. ЗМІ намагалися сконтактувати зокрема і з президентом Володимиром Зеленським та головнокомандуючому ЗСУ Валерію Залужному, але запити залишилися без відповіді.
У березні 2023 року німецькі ЗМІ повідомили про успіх німецького слідства у встановленні судна, що використовувалось для здійснення диверсійних актів на газопроводах «Північний потік» та «Північний потік-2». Це, нібито, була 15-метрова вітрильна яхта під назвою «Андромеда», яку орендувала компанія Feeria Lwowa. Яхта вирушила до місця диверсій 6 вересня 2022 року з порту Росток на сході Німеччини. А під час обшуків на столі в каюті слідчі знайшли сліди вибухівки, ідентичні тим, що були на дні Балтійського моря. Диверсійна група складалася із шести осіб, які користувалися підробленими паспортами. Однак причетність України не доведена й не можна відкидати версію, що російські спецслужби намагалися створити враження про причетність Києва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.