До підриву "Північних потоків" можуть бути причетні пʼятеро українців: німецькі ЗМІ описали, як саме

Читать на русском

Київський бізнесмен, нібито, є співучасником операції з яхтою "Андромеда", з якого здійснили диверсію газогонів

Читать на русском
Яхта "Андромеда"
Дехто з підозрюваних проживає в Криму

Київський бізнесмен, нібито, є співучасником операції з яхтою "Андромеда", з якого здійснили диверсію газогонів

Німецькі дослідники вважають, що до диверсії на «Північних потоках» причетні п’ятеро українців. Мешканець Києва, прізвище якого не оголошують, виявився пов’язаним із польською компанією-одноденкою Feeria Lwowa. Ця компанія орендувала яхту «Андромеда», з якої, нібито, здійснили підрив газогонів. Українська влада відмовилася коментувати інформацію.

Про такі результати спільного розслідування пишуть Die Zeit, ARD і SWR. За версією журналістів, електронні листи для реєстрації яхти відправив українець Максим Б., який працює менеджером із підбору екіпажів суден. Він відмовився спілкуватися з представниками ЗМІ телефоном. Пізніше в месенджері написав, що не причетний до диверсії. ЗМІ також сконтактувати з власниками компанії Feeria Lwowa. Виявилося, що це жінка з адресою в Криму. Вона має водночас український та російський паспорти. При тому російський отримала вже після окупації. Жінка заявила, що не знала про зареєстровану на її ім’я фірму. Інша українка, яка зазначена в реєстраційних документах директором компанії, попросила надіслати питання на електронну пошту, але відповідей не дала.

До подій, нібито, причетний 41-річний київський бізнесмен Рустем А., він у польському комерційному реєстрі вказаний як особа, що подає звіти компанії. ЗМІ пишуть, що українські правоохоронці в цього чоловіка восени 2022 року здійснили обшуки за іншим розслідуванням. Вони виявили в нього готівку на майже триста тисяч доларів і печатки трьох компанії, пов’язаних із ним, одна з них — Feeria Lwowa. На контакт із журналістами Рустем А. не пішов, до його квартири їх не підпустила охорона, а телефоном відмовився від інтерв’ю. За даними джерел Die Zeit, Рустем А. був співучасником, а не організатором операції.

Українська влада відмовилася коментувати розслідування. ЗМІ намагалися сконтактувати зокрема і з президентом Володимиром Зеленським та головнокомандуючому ЗСУ Валерію Залужному, але запити залишилися без відповіді.

«Український слід»

У березні 2023 року німецькі ЗМІ повідомили про успіх німецького слідства у встановленні судна, що використовувалось для здійснення диверсійних актів на газопроводах «Північний потік» та «Північний потік-2». Це, нібито, була 15-метрова вітрильна яхта під назвою «Андромеда», яку орендувала компанія Feeria Lwowa. Яхта вирушила до місця диверсій 6 вересня 2022 року з порту Росток на сході Німеччини. А під час обшуків на столі в каюті слідчі знайшли сліди вибухівки, ідентичні тим, що були на дні Балтійського моря. Диверсійна група складалася із шести осіб, які користувалися підробленими паспортами. Однак причетність України не доведена й не можна відкидати версію, що російські спецслужби намагалися створити враження про причетність Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.