До Києва з "хорошим новинами про допомогу" прибула президентка Словаччини Чапутова

Читать на русском

У Чапутової завершується термін президентських повноважень, тому вона здійснила прощальний візит до України

Читать на русском
Словаччина
Це четвертий візит Чапутової до України

У Чапутової завершується термін президентських повноважень, тому вона здійснила прощальний візит до України

Президентка Словацької Республіки Зузана Чапутова у п'ятницю, 10 травня, прибула до Києва. Це її прощальний візит в Україну. З міркувань безпеки про програму візиту Чапутової не повідомляють, але відомо, що вона прибула з хорошими новинами про допомогу від Словаччини.

Про це заявив прессекретар президентки Словаччини Мартін Стрижинець, пише словацьке видання Extra Plus. За його словами, у Чапутової завершується термін президентських повноважень, тому вона здійснює прощальні візити до країн.

Повідомляється, що президентка Словаччини вже віддала данину пам'яті 118 жертвам біля села Мощун. Чапутова поклала букет червоних троянд до меморіалу "Ангели Перемоги".

"Я приїхала в країну, де йде війна, де складна ситуація і величезні людські страждання. Мій прощальний візит - це ще й можливість донести це послання до нашого дому", - заявила президентка Словаччини.

Вона додала, що загалом це її четвертий візит до України за період її президентства та третій за час великої війни. Чапутова заявила, що привезла гарні новини про допомогу Словаччини Україні.

До слова, у Словаччині вже обрали нового президента - ним став Петер Пеллегріні. Він обійме цю посаду вже з червня.

Позиція Словаччини щодо війни в Україні

Новообраний президент Словаччини Пеллегріні поділяє позицію проросійського прем'єр-міністра країни Роберта Фіцо щодо відносин з Росією та виступає проти допомоги Україні. Він неодноразово висловлювався, що санкції проти РФ абсолютно не ефективні, до того ж мають негативний ефект як для мешканців Словаччини, так і країн Євросоюзу загалом. Також він виступає проти надання допомоги України й заявляє, що не дасть ЄС та США "втягнути Словаччину у війну".

Відомо, що Словаччина припинила державну військову допомогу Україні минулого року, стверджуючи, що конфлікт не має військового вирішення. Прем'єр-міністр Роберт Фіцо повторив заклики Москви до мирних переговорів.

До слова, самі жителі Словаччини обурені відмовою їхнього уряду надавати військову допомогу Україні. Наприкінці квітня вони за тиждень зібрали майже 2 мільйони євро (2,13 мільйона доларів США) на допомогу з постачанням боєприпасів до Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.