Лідер опозиції ФРН приїхав до української столиці через тиждень після чинного канцлера Олафа Шольца
Напередодні позачергових виборів до німецького Бундестагу до Києва 9 грудня з неоголошеним візитом приїхав кандидат у канцлери ФРН від опозиційного блоку ХДС/ХСС Фрідріх Мерц. Його візит до української столиці відбувся через тиждень після того, як Київ відвідав Олаф Шольц. Мерц заявив, що мирні переговори з РФ можливі лише у тому випадку, якщо Україна буде сильною.
Мерц також додав, що має намір підтвердити свою підтримку України у її боротьбі з Росією, а також "дізнатися про поточний стан оборони" в Україні. Про це він повідомив в Х.
"Я приїхав до Києва, щоб запевнити український уряд і народ України в тому, що парламентська група ХДС/ХСС твердо на їхньому боці. Ми хочемо, щоб ця жахлива війна закінчилася якнайшвидше і в Європі було відновлено мир", - заявив Мерц.
На його думку, лише якщо Україна буде сильною, Путін буде готовий розпочати переговори. У протилежному випадку - війна триватиме.
„Der Krieg in der #Ukraine muss so schnell wie möglich enden. Nur wenn die Ukraine sich verteidigen kann, wird sich Putin auf Verhandlungen einlassen. Um zu erfahren, wie die Lage in der Ukraine ist und wo wir unterstützen können, bin ich heute nach #Kiew gereist.“ (tm) pic.twitter.com/1f8Rvy4hGz
— Friedrich Merz (@_FriedrichMerz) December 9, 2024
Мерц приїхав до української столиці через тиждень після чинного канцлера Олафа Шольца, лідера партії СДПН. Мерц раніше неодноразово критикував Шольца за його нерішучу позицію щодо постачання Україні далекобійної зброї. Лідер ХДС, на відміну від чинного канцлера, не відкидає надання ЗСУ німецьких далекобійних ракет Taurus, які давно просить Київ для захисту своєї інфраструктури від російських атак.
Як відомо, позачергові вибори відбудуться у Німеччині 23 лютого. За опитуваннями, на них переможе консервативний блок ХДС/ХСС, який набирає близько 32% голосів.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц після розмови з новообраним президентом США Дональдом Трампом заявив, що лідери обох країн разом зможуть розробити стратегію для майбутнього України. Думками щодо розробки такої стратегії вже обмінялися команди обох політиків. При цьому німецький канцер, який напередодні приїздив до України розмовляти про ймовірні поступки Києва, наголосив на важливості збереження суверенітету держави та якнайшвидшому припиненні вбивств.
Німецький канцлер Олаф Шольц скептично налаштований щодо питання відправки в Україну миротворців ФРН. Дискусії про ймовірне відправлення контингенту армії Берліна останнім часом все частіше звучать у німецькому суспільстві, однак Шольц вважає їх передчасними та такими, які буде складно реалізувати саме під час війни Росії проти України. У майбутньому, по завершенню війни, це питання залежатиме від гарантій безпеки, наданих Києву: слід унеможливити ймовірність третього вторгнення РФ в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.