"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Цьогоріч ажіотажу немає і ціни на альтернативні джерела енергії знизилися
В Міненерго обіцяють, що українська енергетика ввійде в опалювальний сезон максимально готовою швидко відновлюватися в разі ракетних руйнувань. Проте, українцям наполегливо радять запасатися альтернативними джерелами енергії. Журналісти БізнесЦензор порахували, скільки сьогодні треба витратити на "блекаутний кошик" і що варто в ньому тримати.
Із початком чергового опалювального сезону і нових ракетних обстрілів енергосистеми України перед громадянами стоїть завдання забезпечити себе тим, що допоможе пережити можливі відключення світла, тепла, газу й води. Генератор на балконі квартири ставити не варто, але мати під рукою зарядну станцію, павербанки, ліхтарики та запаси води точно не завадить.
Павербанку середньої потужності (на 20 тис. mAh) вистачає в середньому на п’ять повних зарядок смартфону. Ціни на такий гаджет починаються від 480 грн.
Найбільше пропозицій павербанків на 20 тис. mAh – у діапазоні 900-1500 грн. Ціна здебільшого залежить від виробника, потужності, швидкості зарядки та дизайну моделі.
Ціни на зарядну станцію вихідною потужністю 2400 Вт цього сезону в різних магазинах коливаються від 52 тис. грн до вдвічі більшої – 114 тис. грн.
Ліхтариків є великий вибір – від кишенькових на батарейках до кемпінгових, які можуть давати яскраве освітлення протягом кількох годин, на акумуляторах. Другі можна придбати за 600-1500 грн, перші – коштуватимуть дешевше, але треба враховувати, що необхідно мати напоготові запас батарейок.
Бензинові генератори номінальною потужністю 2-4 кВт - в середньому ціновому діапазоні від 9 тис. грн до 30 тис. грн. Вартість відрізняється від рівня шуму, дизайну, потужності, виробника та часу автономної роботи. При цьому треба враховувати додаткові – необхідні – витрати на паливо.
Для тих, у кого вдома не підведений газ і все, зокрема плита, функціонує виключно на електриці, виходом є туристичні газові плитки. Середня ціна такого "гаджету" коливається на рівні 1-2 тис. грн. Є так звані газові комплекти, де в наборі до конфорки, на якій можна готувати або розігрівати їжу, йде також газовий балон, а є тільки плитки, для котрих газ потрібно купувати окремо. Портативну плитку сьогодні можна купити в середньому за 900 грн.
Підсумок: 99,2 тис. грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.