Для успіху потрібно більше: підтримки НАТО не вистачає для перемоги України - Foreign Policy

На саміті у Вашингтоні з боку країн НАТО Україні було дано багато обіцянок, але представлено замало конкретних планів

Саміт НАТО, Україна, допомога, озброєння
Західної допомоги Україні для перемоги замало - її обсяги дозволяють лише оборонятися

За підсумками саміту НАТО у Вашингтоні стало очевидним, що стратегія підтримки Заходу має серйозну прогалину - вона дозволяє українським Силам оборони уміло боротися на фронті, але наявних ресурсів замало, щоб Україна здобула реальну перемогу над Росією. З'ясувалося, що Північноатлантичний альянс взагалі не має чіткої стратегії для україно-російської війни й це є великою проблемою.

Про те, що підтримки НАТО замало для перемоги України. пише журнал Foreign Policy. Стало очевидним, що у ході саміту НАТО Україні пообіцяли багато підтримки, але жодної чіткої стратегії перемоги не надали. Країни Заходу передають Києву озброєння, яке дозволяє боронитися, утім обсяги постачань не дають змоги говорити про прийдешню перемогу. За словами наукової співробітниці  з питань Європи у Раді з міжнародних відносин Ліани Фкус, проблемою є й те, що НАТО не має спільного бачення, як перемогти Росію у цій війні, такої стратегії немає. 

"Ми здебільшого підтримуємо Україну, щоб вона продовжувала битися і добивалася певних успіхів, а не вигравала битву. У нас немає реальної стратегії для цієї війни", - повідомила вона.

Реалістичніше сприймаючи загрозу від Кремля, невеликі балтійські країни та Польща неодноразово закликали наростити постачання зброї України. Утім, великі країни, як от США, зволікали з допомогою, остерігаючись ймовірної ескалації війни, яка могла б виникнути як ланцюгова реакція на підтримку. 

У підсумку, збільшення допомоги Заходу відбулося лише після серії нищівних ударів російських військ по енергетичній інфраструктурі України. Наслідком цих атак стали масштабні відключення електроенергії, які діють по всій країні. 

У Foreign Policy скептично ставляться до обіцянок, які були дані Україні за підсумками саміту НАТО. Щоб перемогти Росію, Україні потрібно значно більше зброї.

На думку провідного наукового співробітника Центру нової американської безпеки Андреа Кендал-Тейлора, між заявами про те, що ми хочемо відновити суверенітет України, і тим, що союзники України роблять насправді, є велика різниця.

Глава військового комітету НАТО Роб Бауер також вважає, що заходи, оголошені на саміті, не зможуть змінити ситуацію.

"Українцям для перемоги потрібно щось більше, ніж те, що ми даємо", - заявив Бауер.

Україна отримає нові системи ППО, але вони не захистять прифронтові міста

Системи протиповітряної оборони Patriot та ЗРК SAMP/T, які одержить Україна невдовзі, не здатні захистити прифронтові міста, як от Харків, Суми, Миколаїв та Чернігів. Річ у тому, що їх розміщення поблизу лінії фронту несе величезні ризики. Російська розвідка добре налагодила свою роботу на цій території, тому існує висока ймовірність знищення систем ППО.

За підсумками саміту НАТО Україна одержить стратегічні системи ППО Patriot від США, Німеччини та Румунії, а також компоненти до них від Нідерландів та інших країн. Італія надасть систему SAMP-T, а також будуть передані тактичні системи NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та Gepard.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube