Диванним критикам я би порадив просто позакривати роти: експерти – про матч Північна Македонія – Україна. Ексклюзив

Гра збірної України залишила різні враження

Збірна України з футболу Мирон Маркевич Олег Саленко Артем Федецький
Експерти розібрали гру збірної України проти Північної Македонії

Збірна України з футболу здобула перемогу над Північною Македонією, але гра потішила далеко не всіх. Поки соціальні мережі обговорювали поганий перший тайм, Сергій Ребров вніс корективи у склад та у другій половині українська команда змогла зламати хід гри та вирвати перемогу.

Інформатор поспілкувався із легендарними українськими футболістами та тренерами, які надали свої оцінки грі національної збірної України.

Артем Федецький, гравець збірної України (2010 – 2016)

— Я отримав різні емоції, але в кінцевому результаті залишився дуже задоволеним. Всі думали. Що команду Північної Македнії ми мали перемагати на класі. А вийшло так, що македонці – доволі непогана команда. І в першому таймі дисципліна била наш клас. Коли у македонців вистачало сил пресингувати, відбирати м’ячі, іти в атаку, грати за рахунок бажання на домашньому стадіоні, то перший тайм був відверто за ними.

Після першого тайму хлопці повинні були виправити ситуацію. Сергій Ребров зробив заміни і хлопці показали кардинально інший футбол, після якого я залишився із позитивними емоціями та з посмішкою пішов спати.

Щодо критики окремих футболістів. Хочеться звернутися в першу чергу до диванних критиків, які у нас знають все: хто як грає, як кому треба грати і так далі. З вашого дозволу, я би провів таку паралель: як вони говорять, коли вже ЗСУ Крим заберуть, коли заберуть Донбас, ми ж там наступаємо, у нас купа зброї і так далі. Я би їм порадив позакривати роти і мовчати. Так, збірна зіграла не так, як ми очікували у першому таймі. Але давайте з іншого ракурсу подивимося: македонці провели чудовий перший тайм, виглядали доволі пристойно. Забили непогані голи, намагалися нав’язувати свою гру.

Тому говорити про те, що хтось один з нашої команди випадав – неправильно. Але немає тих команд, які не вміють грати у футбол. Немає команд, які не розбирають суперників на деталі або не акцентують увагу на слабких сторонах суперника. Тому я б віддав належне збірній Північної Македонії. Я би не аналізував гру по якихось конкретних прізвищах, казали там про Тимчика вчора… Вся команда програвала у першому таймі. Але я отримав по закінченню класні емоції – це найважливіше. Те, що наша збірна перегорнула все догори дригом по перерві, те, що Ребров зробив заміни, які зіграли ключову роль в реалізації моментів та побудові гри, це круто. Честь і хвала.

А критикувати – я сам такого не люблю і закликаю людей того не робити. Розумію, що є метод кнута та пряника, але ж тут є головний тренер. Повірте, Ребров не був з командою великий період часу. Те, що він зробив за кілька днів – це шалений обсяг роботи. Підготувати команду до конкретного матчу – це не так просто, як здається. Робиться шалена робота як на футбольному полі, так і поза ним.

У нас збірна одна. І як би вона не грала, як би не виступала, потрібно завжди її підтримувати. Колись я був частиною цієї команди на футбольному полі і знаю, як це все відбувалося: підготовка до матчів, як переживали невдачі на полі. Для мене збірна України завжди була вершиною моєї футбольної кар’єри, це команда номер один. Збірну треба підтримувати завжди, незважаючи на результати і на гру. А вчора я був задоволений, писав хлопцям, вітав з перемогою. Емоцій має бути багато і різних, за це ми і любимо футбол.

Олег Саленко, найкращий бомбардир чемпіонату світу-1994

Вчорашній матч залишив чимало загадок. Абсолютно два різних тайми, причому не лише у нашої команди, а й у команди суперника. Це трохи насторожує. Головне – перемога, але є моменти, які напружують.

Нам зараз неважливо як, головне – перемога. Бо якби була нічия, то завдання виходити на Євро-2024 суттєво б ускладнилося. Тепер будемо боротися із Італією, бо на мою думку Англія буде беззаперечним лідером цієї групи. Щодо саме гри нашої команди, то вона залишила двояке враження.

Мирон Маркевич, головний тренер збірної України (2010)

Перший тайм наші хлопці провалили, вийшли занадто впевненими. Але в другому таймі зовсім інша гра була. Заміни також відіграли свою роль. Другий тайм можна занести в актив нашій збірній. Перемогли, програючи 0:2. Це буде хороша наука на майбутнє, що треба виходити з перших хвилин і одразу включатися у гру.

Щодо Мудрика та Циганкова – дуже добре, що вчора вони показали свій високий клас. Можливо, це Мудрику допоможе, бо у Циганкова у клубі проблем немає. Можливо, тренери Челсі також дивилися цю гру та зроблять висновки щодо Мудрика.