«Динамо» зіграло з «Фенербахче», «Ворскла» провела поєдинок з «АІКом»

Українські команди провели матчі у Лізі чемпіонів та Лізі конференцій.

«Динамо» в Стамбулі у матчі-відповіді другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів зустрілось з віце-чемпіоном Туреччини. Полтавська «Ворскла» у Швеції зіграла з «АІКом».

За розвитком подій у поєдинках уважно стежив Інформатор.

У середу, 27 липня, київське «Динамо» та «Фенербахче», після нічиї у першому поєдинку, провели матч у відповідь другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. На поле стадіону «Шюкрю Шарачоглу» в Стамбулі команди вийшли у наступних складах:

Фенербахче:  Алтай, Кадиоглу, Тіссеран, Салаї, Осаї-Семюел, Кахведжи, Юксек, Вілліан, Россі, Валенсія, Кінг.

Запасні: Четін, Пелкас, Лінкольн, Дурсун, Брума, Гюмюшкайя, Гюлер, Зайц, Крешпу, Новак, Кападжак, Мор.

Динамо: Бущан, Дубінчак, Попов, Забарний, Кендзьора, Шапаренко, Сидорчук, Буяльський, Вербич, Циганков, Бесєдін.

Запасні: Бойко, Вівчаренко, Бурда, Шепелєв, Ванат, Андрієвський, Гармаш, Караваєв, Кравченко, Тимчик, Сирота, Антюх.

Перший небезпечний момент у матчі створили господарі. На 2-й хвилині Кінг підібрав м’яч у штрафному майданчику «Динамо» і пробив поруч з лівою штангою. На 9-й хвилині «Фенербахче» забив, але Валенсія в боротьбі з Забарним порушив правила і арбітр взяття воріт не зафіксував. На 20-й хвилині «Фенербахче» заробив небезпечний стандарт. Кахведжи, пробивши над стінкою, влучив у праву стійку воріт «Динамо». Через дві хвилини Бущан встиг вчасно вийти з воріт та заблокувати удар Кінга, який скористався помилкою Попова і увірвався до штрафного майданчика. На 30-й хвилині вже Алтай зіграв на виході, перервавши прохід Циганкова. Вербич отримав пошкодження і на 38-й хвилині поступився місцем на полі Ванату. Загалом перший тайм пройшов у досить жорсткій боротьбі. Як наслідок, арбітр показав шість жовтих карток, попередивши по трьох гравців кожної команди.

Після перерви господарі продовжували гостро атакувати. Вже на першій хвилині другого тайму Валенсія завершив свій прохід ударом повз ліву штангу. На 53-й хвилині «Фенербахче» залишився у меншості. Юксек в черговий раз порушив правила і отримав другу жовту картку. Вже через 4 хвилини «Динамо» використало чисельну перевагу. Кендзьора прострілив з правого флангу а Буяльський з лінії воротарського майданчика в дотик переправив м’яч у сітку. На 67-й хвилині Попов у своєму штрафному порушив правила проти Валенсії і арбітр призначив пенальті. Валенсія пробив трохи лівіше центру, а Бущан розгадав задум суперника і удар відбив! На 78-й хвилині Салаї по навісній траєкторії відправив м’яч під праву стійку, але Бущан врятував «Динамо». А на 88 хвилині «Фенербахче» зрівняв рахунок. При подачі з кутового Бущан не дотягнувся до м’яча і Салаї забивав уже у порожні ворота.

Гра продовжилась у екстратаймі.  Ванат не використав свій шанс забити, не зумівши переграти голкіпера «Фенербахче». На 99-й хвилині Шепелєв влучив у стійку, а Забарному не вистачило декількох сантиметрів, щоб надіслати м’яч у ворота суперника. Через чотири хвилини вже сам Забарний пробив у штангу. На 114-й хвилині «Динамо» повело в рахунку. Вівчаренко з лівого флангу прострілив через весь штрафний майданчик, а Караваєв пробив у правий кут. Голкіпер «Фенербахче» впіймав  м’яч, але зробив це вже за лінією воріт. «Динамо» здобуло перемогу і вийшло до третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів.

• Фенербахче (Туреччина) — Динамо (Україна) 1:2 (у додатковий час), (Салаї, 88 - Буяльський, 57, Караваєв, 114), перший матч 0:0.

Одночасно з матчем в Стамбулі, на поле стадіону «Friends Arena» у Швеції вийшли «АІК» і «Ворскла». Перший матч цих команд, який також проходив у Швеції, «Ворскла» виграла з рахунком 3:2, та небезпідставно сподівалась на загальний успіх у протистоянні. Склади команд:

АІК:  Нордфельдт, Мендес, Коллінз, Папаяннопулос, Оума, Аярі, Хуссейн, Ларссон, Бйонстрьом, Гвідетті, Стефанеллі.

Запасні: Яношевіч, Кімпіока, Лустіг, Сесай, Ельбузеді, Бауї, Рінг, Хенаре, Атола, Абдірахман.

Ворскла: Різник, Бацула, Зайков, Яворський, Пердута, Тіль, Олійник, Пуцлін, Козиренко, Степанюк, Марлісон.

Запасні: Ізотов, Ісенко, Кравчук, Крупський, Кулаковський, Мельничук, Феліпе, Ткаченко, Хрипчук, Челядін, Черниш, Якубу.

Господарі активно розпочали зустріч і вже на перших хвилинах провели декілька атак. Гравці «АІКа» використовували флангові проходи та навіси до штрафного, однак захист і воротар «Ворскли» з цими загрозами впевнено впоралися. Поступово атакувальний запал у гравців «АІКа» спав. Гра заспокоїлась та перемістилась у центральну зону поля. На 16-й хвилині Нордфельдт відбив удар по своїм воротам, а через кілька секунд у гру вступив уже голкіпер «Ворскли», парирувавши постріл Гвідетті низом. На 30-й хвилині тренер «Ворскли» провів вимушену заміну, помінявши Зайкова на  Челядіна. А за хвилину до цього  Тіль дальнім ударом перевірив реакцію  Нордфельдта. «АІК» забив на третій компенсованій до першого тайму хвилині. Мендес пробив з правого краю штрафного і м’яч рикошетом від ноги когось з захисників «Ворскли» влетів у дальній кут.

На початку другого тайму команди обмінялись атаками. Потім у господарів відбувся невеликій сплеск активності. На 58-й хвилині Різник знову допоміг команді, відбивши хитрий удар Стефанеллі. «АІК» на деякий час затис «Ворсклу» на її половині поля, але трохи згодом український клуб відсунув гру від своїх воріт. Гравці «Ворскли» почали частіше гостювати на половині поля шведів. Після подачі з лівого флангу на 74-й хвилині Марлісон головою пробив над поперечиною. Стефанеллі відверто пробачив оборону «Ворскли», з вигідної позиції пробивши повз ворота.

Основний час завершився мінімальною перемогою «АІКа». Отже за сумою двох матчів рахунок був нічийним - 3:3 і командам належало зіграти додаткові 30 хвилин. На 100-й хвилині Нордфельдт з під поперечини витягнув майже «мертвий» м’яч після удару Степанюка. На 107-й хвилині «АІК» відзначився вдруге. Однак жоден з повторів не дав чіткої відповіді, чи перетнув м’яч лінію воріт, а VAR у матчах кваліфікаційного раунду не використовується. До честі «Ворскли», команда не здалася та намагалася забити рятівний  м’яч. І у Степанюка був шанс, але гравець українського клубу не влучив у ворота.

• АІК (Швеція) — Ворскла (Україна) 2:0 (у додатковий час), (Мендес, 45+3, Бйонстрьом, 107), перший матч 2:3.

Матчі третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги конференцій пройдуть 2-4 та 9-11 серпня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перебіг товариського матчу «Аякс» - «Шахтар», а також про результати матчів другого раунду кваліфікації Ліги чемпіонів та Ліги конференцій.