"Дії Ірану загрожують всьому світу": Зеленський прокоментував нічну атаку на Ізраїль

Читать на русском

Президент України вважає, що для США настав час зміцнювати безпеку та потужніше допомагати союзникам

Читать на русском
Атака на Ізраїль
Україна засуджує дії іранської держави та висловлює підтримку Єрусалиму

Президент України вважає, що для США настав час зміцнювати безпеку та потужніше допомагати союзникам

Україна засуджує атаку Ірану на Ізраїль, яка мала місце в ніч на неділю, 14 квітня. В Україні добре знають, що таке звуки ракет та "шахедів". Дії Тегерану загрожують регіону та всьому світу. 

Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський. Своїм баченням ситуації він поділився в соцмережі Х

Голова держави сказав, що в Україні чудово знають весь жах аналогічних атак з боку Росії. Звуки "шахедів" та ракет всім нам давно відомі та знайомі. 

"Потрібно докласти всіх зусиль, щоб запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході. Дії Ірану загрожують всьому регіону та світу так само, як дії Росії становлять ризик розширення війни. І очевидне спільництво двох режимів у посиленні терору має отримати рішучу та об'єднану відповідь світу", - заявив Зеленський. 

Президент вважає, що звук "шахеду" є інструментом терору, і він однаково звучить як в небі над Близьким Сходом, так і над Європою. Для вільного світу цей звук має стати "тривожним дзвінком", зазначає Зеленський. Тільки єдність та рішучість здатні врятувати життя та запобігти посиленню терору по всьому світу. 

"Світ не може чекати, доки тривають дискусії. Слова не зупиняють дрони та не збивають ракети. Лише відчутна допомога здатна зробити це. Допомога, якої ми чекаємо", - сказав Зеленський. 

Він нагадав про необхідність зміцнення безпеки та протидії тим, хто хоче зробити терор "новою нормою" для світу. Також дуже важливо, аби американський Конгрес ухвалив необхідні рішення для зміцнення союзників США в цей критичний час, резюмував голова держави. 

Атака Ірану на Ізраїль: що відомо 

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня іранський режим атакував Ізраїль. Це була дуже масована повітряна атака, використовувалися одночасно сотні шахедів та ракет. Операція проводилася в якості акту помсти за нещодавній удар ЦАХАЛу по іранському посольству в сусідній Сирії. 

Західний світ, а також Україна рішуче засудили цей напад. Є інформація, що союзники Ізраїлю допомагали йому збивати ворожі ракети. Сам Єрусалим запевняє, що силам ППО вдалося ліквідувати 99% цілей. Цей показник в державі називають вражаючим, керівництво країни дуже задоволено.

При цьому парадоксальним чином задоволений також і Іран. В Тегерані зазначили, що їхня операція досягла цілей навіть більших, ніж вони очікували. Цікаво, про що йдеться, якщо майже всі ракети та дрони були збиті. Мабуть, іранці навчилися в Міноборони РФ: там також завжди кажуть про "ураження всіх цілей". 

Раніше ми писали, що Іран випустив по Ізраїлю понад 300 безпілотників. За даними ЦАХАЛу, з них збили 99%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.