Іран бере уроки у Путіна: аналітики ISW порівняли атаку на Ізраїль з ударами Росії по Україні

Читать на русском

Атака Ірану на Ізраїль була комбінованою з використанням бойових дронів і ракет з метою виснаження ППО, так само як діє Росія проти України

Читать на русском
Іран бере уроки у Путіна: аналітики ISW порівняли атаку на Ізраїль з ударами Росії по Україні
Атака Ірану на Ізраїль 14 квітня захлиснулась завдяки прямій підтримці США і Великобританії

Атака Ірану на Ізраїль була комбінованою з використанням бойових дронів і ракет з метою виснаження ППО, так само як діє Росія проти України

Дії Ірану, який в ніч проти неділі, 14 квітня, влаштував масштабну атаку на Ізраїль, дуже нагадують те, як воює Росія, обстрілюючи міста і села України, вважають експерти Інституту вивчення війни (ISW). Методика атаки ідентична експериментам Росії з її комбінованими ударами балістичними та крилатими ракетами, а також  безпілотниками. Іран бере уроки з атак росіян для своєї війни. 

Про це йдеться на сторінці інституту у мережі X (Twitter). Аналітики вважають, що Іран вчиться у Росії, як завдавати ударів.

"Поєднання іранських безпілотників, а також крилатих і балістичних ракет покликане знищити ізраїльську протиповітряну оборону. Частиною цієї операції стали синхронні атаки з боку підтримуваних Іраном бойовиків у Лівані та Ємені. Цей підхід повторює експерименти Росії, в ході яких вона атакує Україну комбінованими ударами балістичними та крилатими ракетами, а також іранськими безпілотниками з метою подолати американські та європейські ППО", - зауважують в ISW.

Експерти пишуть, що США, їхні союзники та партнери стикаються з все більш взаємопов'язаною групою супротивників, які допомагають один одному та навчаються один в одного. Також вони констатують, що у світі склалася четвірка країн, які згуртувались і стали сильнішими через свою співпрацю. Йдеться про Росію, Іран, Китай та Північну Корею. 

"Використання дронів іранської розробки численними ворогами США і поглиблення зв'язків між сторонами, що їх використовують, допоможуть Тегерану, Росії, Північній Кореї та Китаю відпрацювати використання цих систем", - йдеться у дописі. 

Нічна атака на Ізраїль і реакція США

Іран випустив на Ізраїль понад 300 цілей: 185 дронів та 146 ракет, яка тривала п'ять годин. Але понад 99% об'єктів збили завдяки миттєвій підтримці авіації США та Великобританії, які перебувала в регіоні вже кілька тижнів. За медичною допомогою звернулася 31 людина: двоє дітей отримали тяжкі поранення на півдні країни. Проте, великої шкоди Іран Ізраїлю не наніс, і це й близько не можна порівняти з тими наслідками, які щоденно має Україна внаслідок російських авіаударів. 

США триматимуть під контролем ситуацію й надалі. Відомо, що вже цього тижня Конгрес США, змінивши графік своєї роботи, розгляне пакет термінової допомоги для Ізраїля. Ініціатором цього стали республіканці. Чи обговорюватимуть допомогу Україні, яку блокують вже кілька місяців - невідомо. 

Нагадаємо, Іран пригрозив Ізраїлю новим потужним ударом, якщо влада цієї країни обстрілюватиме ісламські країни у регіоні. Сьогоднішні удари називають самообороною і відповіддю на ізраїльський напад на посольський комплекс у столиці Сирії Дамаску, що стався 1 квітня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.