Держдачі дітям і закінчити війну за рік: Зеленський на прес-марафоні поновив «карту своїх обіцянок»

Президент провів прес-марафон із тридцятьма журналістами

Держдачі дітям і закінчити війну за рік: Зеленський на прес-марафоні поновив «карту своїх обіцянок»

Володимир Зеленський досі залишається лідером президентського рейтингу, хоча вже й із невеликим відривом від найближчих конкурентів. Два з половиною роки на посаді глави держави зазвичай згубно позначаються на рівні популярності політика в українського виборця. І саме «екватору» каденції Зеленського в першому кріслі країни присвячено сьогоднішню його зустріч із 30 журналістами, відібраними для цього Офісом Президента.

Інформатор зібрав в одному матеріалі огляд кількох гучних обіцянок кандидата в президенти Зеленського і нинішню думку президента Зеленського щодо цих самих обіцянок двох-з-половиною-літньої давності.

 

Невизначений термін

Ще до своєї перемоги на виборах навесні 2019 року Володимир Зеленський пообіцяв бути Президентом «один термін», але тепер вже заявляє, що поки що не вирішив це питання остаточно і зазначив, що не ухвалив рішення про другий термін.

«Це (висування в кандидати на новий термін – Ред.) пов'язане буде з підтримкою моєї персони народом України. І точно прийматиму рішення зі своїми дітьми. Вони страждають від моєї професії. Тому це рішення обиратиму пізніше», - повідомив журналістів шостий президент.

На війні, і як на війні

9 грудня 2019 року Володимир Зеленський на зустрічі «нормандської четвірки» у Парижі сказав, що сам собі дає один рік на те, щоб закінчити війну на Донбасі. Через пів року – наприкінці квітня 2020 року – сам же Зеленський дещо збільшив собі дедлайн за цією обіцянкою.

«Я впевнений, що за мою каденцію ми закінчимо цю війну. Впевнений... Я казав, що готовий чекати один рік. Якщо Мінський процес не працюватиме, то ми змінюватимемо тактику. Ми готові до цього. Рік ще не минув», - заявляв він в інтерв'ю для фільму «Рік президента Зеленського».

Ще через пів року – в жовтневому інтерв'ю для BBC – президент Зеленський заявив, що може навіть піти з посади, якщо не зможе закінчити війну на Донбасі.

«Якщо я не зможу закінчити війну, то потрібно, щоб прийшла інша людина, яка здатна закінчити цю трагічну історію між нашими країнами», - говорив тоді Володимир Зеленський.

І ось 26 листопада 2021 року глава України повідомляє журналістам, що ця війна чомусь все ще продовжується, і йде вже восьмий рік, а ризик розширення війни з Росією до повного масштабу існує щодня. Але залишати свою посаду через невиконану обіцянку президент Зеленський, схоже, вже передумав.

«Вважаю, що на великих медіа-майданчиках зараз триває залякування, що буде війна. Україна та ЗСУ готові до такого розвитку подій… Я не виправдовуюсь, але все сповільнилося – є COVID, є енергетична криза, є криза мігрантів», - повідомив президент.

Ціни на житлово-комунальні послуги вже не знизяться

У грудні 2019 року президент Зеленський заявив, що уряд знає «цікаве рішення», яке допоможе знизити тариф на опалення майже вдвічі. Про це глава держави заявив у відеозверненні у YouTube.

«Знайшли цікаве рішення, яке дозволить наступної зими зменшити тарифи на тепло майже на половину. Це буде справді окрема програма. Ми готуємо цю інформацію. Готуємо етапи, що буде зроблено, які кошти буде виділено. Це точно буде не за ваші кошти», – повідомив тоді Зеленський.

І вже за місяць – у січні 2021 року – НКРЕКУ підвищила тарифи на виробництво теплової енергії. НАК «Нафтогаз» взимку встановлював такі оптові ціни на природний газ для виробників теплової енергії: грудень – 6,1 грн за кубометр, січень – 7,3 грн за кубометр, лютий – 6,8 грн за кубометр. При цьому у січні 2020 року оптова ціна на газ для виробників тепла становила 4,6 грн за кубометр. Тобто тарифи таки не знизилися, а зросли.

І ось напередодні зими 2021-22 років президент Зеленський вже говорить про майбутню масову термомодернізацію домоволодінь, як передумову запровадження ринкової ціни на енергоносії. Мовляв, ціни на газ колись стануть ринковими, але й тоді не дуже вдарять по кишенях українців. Про зниження тарифів президент сором'язливо не згадує.

«Як буде наступної зими. Я не знаю і питання не в майбутній зимі. Більше питання – як буде після 2025 року, коли скінчиться контракт на транзит газу. …Ми ​​наступного року і через рік продемонструємо серйозні успіхи щодо термо-модернізації, я не знаю, як ми це зробимо, але ми намагатимемося показати, що ми можемо. Ринкову ціну на газ українці зможуть оплачувати, коли зменшать споживання тепла вдвічі», - обтічно відповів Володимир Зеленський на запитання журналіста про те, скільки платитимуть за ЖКГ-послуги українці наступного року.

Держдачі – дітям! Але не всім і зараз

Передвиборчі президентські перегони 2019 року подарували українцям масу обіцянок кандидата Зеленського. Якось журналісти запитали його. Чи користуватиметься він державними резиденціями у разі перемоги. І Володимир Зеленський голосно відповів, що не бачить жодного сенсу у користуванні цими будинками.

«Нехай у цих резиденціях живуть діти якісь. Якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це справді необхідно», – повідомив тоді кандидат Зеленський.

Минуло трохи більше року, і президент Зеленський змінив свою думку. З літа 2020 року президентське подружжя оселилося в будинку №29 на охоронюваній території державних дач у селищі Конча-Заспа. Тепер у розпорядженні родини Володимира Зеленського та його дітей триповерховий особняк, площею 2 тис. кв. метрів. А ще: ліфт, кінозал, солярій, басейн, сауни та більярдна.

Загалом нічого протизаконного шостий президент не робить, проживаючи на цій держдачі. Просто це суперечить його ж власній передвиборчій обіцянці, яка привела його до влади.

На зустрічі з обраними журналістами 26 листопада тема обіцянки «Держдачі для бідних дітей» знову спливла.

На уточнення, мовляв, коли ж президент передасть свою держдачу дітям, була відповідь, що сім'я президента Зеленського має право проживати на державній дачі, проте планує звідти виїхати. Президент також зазначив, що журналісти не мали права запускати дрони над державними об'єктами – над держдачами.

«Про державну дачу – я маю на це повне право. Я не хочу жити в цьому готелі, я маю купити будинок, зняти його. Але щоб я не зробив, ви ж все одно приїжджатимете до мене, запускатимете дрони. І це є порушення законодавства.

Щодо дітей. Як я і обіцяв, на держдачах, де я поки що живу та маю на це повне право, є багато будівель. І вони передані дітям, які мешкають без батьків. Вже рік як. Цю обіцянку повністю виконано…», — запевнив журналістів Зеленський.

Старі обіцянки для старих лікарень

Ще у січні 2019 року тодішній кандидат у президенти Зеленський у своїй передвиборчій програмі пообіцяв, що «лікарні отримають сучасне обладнання та оновлять свою інфраструктуру».

Під час спілкування із пресою 26 листопада ц.р. Глава держави Зеленський зазначив, що ситуація у сфері охорони здоров'я продовжує залишатися складною.

«Я незадоволений кількістю смертей. На жаль, у нас люди, особливо поважного віку, звертаються в останній момент. Також у нас велика кількість людей у ​​цих статистиках, які хворіють на інші хвороби. Чи я довіряю цим цифрам? Напевно, можуть бути помилки у статистиці», - повідомив президент.

Сьогодні ж він задоволений лише однією медичною статистикою – темпами вакцинації населення від коронавірусу.

Кількість депутатів колись знизять до 300

Ще в серпні 2019 року Президент Зеленський вирішив розпочати виконання своєї передвиборчої обіцянки та подав законопроєкт про внесення змін до Конституції. Документом пропонувалося зменшити кількість народних депутатів до трьохсот. Пізніше законопроєкт був схвалений Радою, а Конституційний Суд вирішив, що ініціатива відповідає нормам Основного закону.

Питання зниження кількості парламентаріїв в Україні навіть у жовтні минулого року виносилося для загальнонаціонального опитування.

І ось ще через рік – у листопаді 2021 року на пресс-марафоні – президент Зеленський наголосив, що депутатів у Верховній Раді точно буде менше.

«Історія, пов'язана із кількістю депутатів. Ви знаєте, що це болісне питання, депутати хочуть скорочувати парламент доти, доки не стають депутатами Верховної Ради. Усі реагують так: ми пішли вам назустріч, скасували мажоритарку, у нас чистіший формат голосування... Я вважаю, що ми це обіцяли, скорочення числа депутатів, і воно буде обов'язково зроблено», – зазначив Зеленський, не називаючи точніших термінів виконання. обіцянки.

Раніше Інформатор повідомляв, що президент Зеленський отримав інформацію, про запланований кимось на 1-2 грудня державний переворот в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube