Дайнюс Жаліма вважає, що заморожені активи Росії стануть джерелом стабільного фінансування оборонних і економічних потреб Києва
Депутат Європейського парламенту Дайнюс Жаліма заявив, що Європа може допомогти завершити війну в Україні, направивши заморожені російські активи Києву. Також ці кошти знадобляться, якщо США дійсно зупинять чи скоротять допомогу Україні. До того ж, вважає Жалім, ЄС має зупинити право голосу для Угорщини та прийняти Україну до блоку.
Про це євродепутат розповів в ексклюзивному інтерв'ю Інформатор Коломия. Він відповів на питання, що має зробити Європа для України та завершення війни.
"Для початку варто взяти заморожені російські активи, а це більше 200 млрд євро, і направити їх на потреби України", - заявив депутат Європарламенту.
Він додав, що це стане джерелом стабільного фінансування оборонних і економічних потреб України. Також, каже Дайнюс, ця сума знадобиться у разі якщо США дійсно зовсім зупинять чи скоротять допомогу Україні.
"Якщо цього не станеться, то це буде означати що Європа справді ні на що не здатна і стане наступною жертвою", - сказав політик.
Він додав, що останній з кроків, на які зараз може піти ЄС, - це зупинити право голосу для Угорщини, яка постійно шантажує і стоїть на заваді прийняття рішень щодо вступу України в Євросоюз. А в більш далекоглядних планах "нас чекає посилення оборони Європи та військової промисловості".
"Маю переконання, на наступних виборах до Європарламенту, що заплановані на 2029 рік, Україна також буде обирати своїх європарламентарів, а отже має стати членом Євросоюзу ще до цього", - резюмував Дайнюс Жаліма.
Днями видання Bloomberg написало, що європейські країни можуть суттєво вплинути на перебіг війни в Україні, якщо проявлять рішучість і спрямують необхідні ресурси. Для цього знадобиться всього $20 мільярдів, розподілених по всьому Європейському Союзу.
Попри виснаження власних запасів, Європа все ще має у своєму розпорядженні зброю, яку може передати Україні - від артилерійських снарядів до систем протиповітряної оборони. Окрім військової допомоги, ЄС, Велика Британія та Швейцарія можуть продовжувати тиснути на Росію через санкції. Навіть якщо США послаблять свої обмеження, Європа контролює близько $250 мільярдів заморожених активів російського центробанку, які можуть бути спрямовані на відновлення України, йшлося у статті.