Депутат опзж та двоє колаборантів "здавали" учасників спротиву у Лимані та на Херсонщині - СБУ

Всіх трьох кремлівських "гауляйтерів" затримали

Депутат опзж та двоє колаборантів "здавали" учасників спротиву у Лимані та на Херсонщині - СБУ

Під час розслідування співробітники СБУ зібрали беззаперечні докази вини зловмисників у злочинах проти державної безпеки України. Кожного з кремлівських «гауляйтерів» буде покарано. 

Про це повідомляють у прес-службі СБУ, - передає Інформатор. Так, у деокупованому Лимані контррозвідка Служби безпеки затримала місцеву жительку, яка добровільно погодилась співпрацювати з агресорами.

"Встановлено, що після початку повномасштабного вторгнення вона закликала людей підтримати загарбників. За це окупанти запропонували їй очолити так зване «управление труда и соцзащиты населения» в тимчасово захопленому місті", - зазначають у відомстві.

Також вона допомагала агресорам збирати установчі дані на учасників АТО, які проживали на території міста. Ще одного колаборанта затримано у деокупованому Нововоскресенському на Херсонщині. Затриманим виявився керівник місцевої окупаційної адміністрації.

"Зловмисник агітував за підтримку загарбників, намагався змусити селищних освітян співпрацювати з ними, а також «здавав» українських активістів, зокрема учасників руху спротиву", - зазначаютьв СБУ.

Крім того, СБУ задокументувала колабораційну діяльність так званого «первого заместителя военно-гражданской администрации» тимчасово окупованого міста Олешки на Херсонщині. До цього він був депутатом місцевої ради від забороненої партії опзж.

"Зрадник приєднався до агресорів після захоплення частини регіону. Він допомагав їм у матеріально-технічному забезпеченні, зокрема постачав оргтехніку до окупаційної адміністрації. Також він підписував незаконні доручення щодо виконання московських вказівок у захопленому місті", - зазначається у повідомленні.

Як карають зрадників України

У березні цього року в Україні запровадили кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність. Згідно з законом, за провадження господарської діяльності у взаємодії з представниками держави-агресора введено кримінальне покарання від штрафу до 170 тисяч гривень до позбавлення волі строком до 5 років.

Від початку повномасштабної війни правоохоронці розпочали 1200 кримінальних проваджень за фактами колабораціонізму. 199 особам повідомили про підозру, серед них найбільша кількість – цивільні. Серед тих справ, що вже направили до суду, найбільше колаборантів виявили у Житомирській області – 33, Сумській – 15, Київській – 10.

Нагадаємо, хакери зі Львова зламували та продавали росії акаунти українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube