День сім'ї в Україні та світі: як відзначати?

День сім'ї в Україні та світі: як відзначати?

Читать на русском

У нашій країні з 2012 року є свій День сім'ї

Читать на русском
Сім'я
Незалежно від країни, сім'я виступає важливим осередком суспільства.

У нашій країні з 2012 року є свій День сім'ї

Сім'я – головна цінність кожного з нас. Її роль у становленні та соціалізації особистості першорядна. Саме рідні люди формують наше мислення, погляд на світ і гуманістичні властивості, а також здатності будувати взаємини з іншими людьми.

Незалежно від країни, сім'я виступає важливим осередком суспільства. У більшості держав діють спеціальні програми, спрямовані на благополуччя і стабільність сімей. Багато зусиль у цьому напрямі докладає ООН – саме завдяки цій організації існує Міжнародний день сім'ї.

Історія свята

У 1983 році Комісія соціального розвитку ООН у резолюції про роль сім'ї звернулася до Генсекретаря щодо необхідності підвищити обізнаність відповідальних осіб і громадськості про потреби і труднощі сімей, а також про ефективні способи задоволення цих потреб. 

У 1985 році Рада висунула прохання Генасамблеї включити до порядку денного пункт "Сім'я в процесі розвитку". У 1987-му Асамблея запропонувала державам-членам Організації надати свої коментарі та пропозиції щодо року сім'ї. 

У результаті резолюцією від 9 грудня 1989 року Генасамблея проголосила 1994-й Міжнародним роком сім'ї та ухвалила рішення про проведення відповідних заходів на локальному, регіональному та національному рівнях.

У нашій країні з 2012 року є свій День сім'ї (відповідний Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят" було підписано 30 грудня 2011 року).

Міжнародний день сім'ї

День сім'ї – міжнародне свято, що відзначається за системою Організації Об'єднаних Націй. Як згадувалося вище, традиція зародилася ще в 1980-х, коли в ООН почали приділяти підвищену увагу питанням сім'ї. У 1993 році було ухвалено відповідну резолюцію. Свято День сім'ї відзначається 15 травня.

Цього дня роль сім'ї, її потреби та потреби обговорюють на міжнародних конференціях і висвітлюють у ЗМІ. Проводяться різноманітні фестивалі, спрямовані на згуртування рідних і близьких та усвідомлення важливості спільного проведення часу.

Коли святкують День сім'ї в Україні

Україна щорічно святкує національне свято – за календарем воно випадає на 8 липня. Цього дня православна церква відзначає День пам'яті святих Петра і Февронії – покровителів родинних уз і любові. Їхній союз є зразком християнського шлюбу.

День сім'ї прийнято проводити в колі рідних і близьких.
День сім'ї прийнято проводити в колі рідних і близьких.

Традиції в Україні та світі

Не секрет, що для гармонійних стосунків необхідно мати традиції, які об'єднуватимуть усю родину. Спільні звички необхідні як парам без дітей, щоб зберегти любов, так і з дітьми, щоб привчати їх до шанобливих взаємин. Крім іншого, малюки потребують безтурботного дитинства, яке їм можуть забезпечити тільки батьки.

День сім'ї прийнято проводити в колі рідних і близьких. Держава всіляко підтримує свято культурною програмою для дітей і дорослих. Влаштовуються заходи, спрямовані на підтримання теплих взаємовідносин і такі, що підкреслюють їхню важливість.

Цього дня не можна забувати про сім'ю, в якій народився і виріс. Обов'язково потрібно відвідати батьків, бабусь і дідусів, а краще - зібратися всім разом. Якщо немає можливості привітати особисто, то слід зателефонувати і сказати теплі слова, адже батьківська родина дуже цінна для кожного.

Гарною традицією можуть стати посиденьки в затишній атмосфері. Можна згадати кумедні історії з життя батьків та їхніх родичів, послухати про своє дитинство і дати настанову малюкам. Для таких зустрічей варто приготувати смачну вечерю, зробити невеликі приємні подарунки та підготувати захопливі конкурси.

Цікаві факти

  • Середньостатистичний американський батько проводить зі своїми дітьми 4,5 години на тиждень, а французький – ще менше: лише 2 години.
  • За статистикою, 70% українців вважають сім'ю найбільшою цінністю в житті.
  • Усі американські президенти були сімейними людьми. Найбільше дітей у Джона Тайлера - 15 нащадків (8 від першої і 7 від другої дружини)! Його наймолодша дитина, донька Перл, була на 45 років молодша за найстаршу, доньку Мері, і померла через 100 років після неї.
  • У середньостатистичного європейця дитина з'являється в 29 років. У країнах СНД цей показник нижчий - 20 років.
  • У німецькій мові існує термін "Drachenfutter", що перекладається як "корм для дракона". Так німці називають подарунок для дружини, який чоловік змушений дарувати, щоб загладити свою провину.
  • Звичай цілуватися наприкінці шлюбної церемонії прийшов до нас зі Стародавнього Риму. У той час весілля сприймали як контракт, і саме поцілунок символічно скріплював договір між молодятами.
  • У Нігерії внаслідок кожних 11 пологів на світ з'являються близнюки. А от найрідше близнюки народжуються в Японії: лише один випадок на 250 пологів.

Висновки

Сім'я, де ми виросли, і сім'я, створена нами, – цінності, навколо яких обертається наше життя. Близькі та рідні люди завжди зрозуміють, підтримають і допоможуть, не вимагаючи нічого натомість. Саме безумовній любові, непохитній вірності та безмежній повазі присвячене це світле свято – День сім'ї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.