Демократи в Конгресі намагаються врятувати USAID: внесли законопроєкт проти ліквідації

Законопроєкт має заблокувати спроби адміністрації Дональда Трампа розформувати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Документ, представлений конгресвумен Сарою Джейкобс, спрямований на захист американської гуманітарної політики та міжнародного впливу США

Демократи проти ліквідації  USAID
Демократи б'ють на сполох і вносять законопроєкт для зупинки процесу ліквідації USAID

Група демократів у Палаті представників Конгресу США ініціювала новий законопроєкт, спрямований на недопущення ліквідації Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яку проводить адміністрація президента Дональда Трампа. Після замороження ініціатив USAID і масового скорочення персоналу демократи в Конгресі США запропонували новий законопроєкт, щоб зупинити демонтаж агентства. Його авторка, Сара Джейкобс, заявляє, що такі дії підривають національну безпеку та вплив США у світі.

Як повідомляє The Hill, ініціаторкою документа виступила конгресвумен Сара Джейкобс. Законопроєкт, представлений 11 лютого, отримав назву "Акт про захист національної безпеки США" (Protect U.S. National Security Act).

Документ має гарантувати, що будь-які зміни у діяльності USAID відповідатимуть чинним законам та не послаблять міжнародний вплив США, особливо у сфері гуманітарної допомоги. Законопроєкт є відповіддю на заходи новоствореного Департаменту урядової ефективності (DOGE), який прагне скоротити федеральні витрати, включно з фінансуванням USAID.

"За останні десять днів Ілон Маск та DOGE вжили низку кроків, які фактично зупинили роботу USAID: було закрито офіційний вебсайт, припинено діяльність штаб-квартири, тисячі працівників відправлено у неоплачувані відпустки, а більшість міжнародних програм допомоги - заморожено. Це торкнулося навіть гуманітарних ініціатив, які рятують життя", - наголосила Джейкобс.

Як одна з ключових членкинь підкомітету Палати представників із закордонних справ, що здійснює контроль над діяльністю USAID, вона подала законопроєкт у співавторстві з 15 іншими демократами.

Що відомо про USAID і її ліквідацію 

USAID є найбільшим міжнародним донором. У 2023 фінансовому році США спрямували через нього 72 мільярди доларів на глобальні гуманітарні ініціативи. Агентство було створене ще у 1961 році під час президентства Джона Кеннеді. Воно відіграє ключову роль у боротьбі з бідністю, лікуванні небезпечних хвороб, реагуванні на природні катастрофи, підтримці незалежних медіа, громадських ініціатив і демократичних реформ.  Інформатор писав, які сектори в Україні реально постраждають через закриття агентства.

Проте 20 січня, у день інавгурації, Дональд Трамп підписав розпорядження про замороження всіх програм USAID терміном на 90 днів. Після цього розпочалося масове скорочення персоналу. Як писала The New York Times із посиланням на джерела в уряді, адміністрація Трампа має намір зменшити кількість співробітників агентства у 34 рази — з понад 10 000 до 290 осіб.

Також повідомлялося, що генерального інспектора USAID Пола Мартіна усунули з посади. Причину звільнення не вказують. Втім це сталося наступного дня після того, як його відомство опублікувало доповідь з критикою дій адміністрації президента Дональда Трампа щодо ліквідації агентства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube