Росіяни робили запаси ракет для ударів по українській інфраструктурі, для війни з цивільними під час холодів, протягом зими. Їм допомагали їх божевільні союзники, зокрема з кндр. Вони воюють навіть з дітьми. Україна має чим відповідати.
“Зеленський не може підписати договір про те, що Росія забирає повністю Донбас, а Україна відмовляється від Криму та НАТО, бо це заборонено Конституцією. Росіяни будуть біля воріт Дніпра, Полтави та Запоріжжя, якщо Трамп відмовить Україні у зброї та боєприпасах”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
«Забувай мене» – це емоційний сплеск і вияв почуттів ліричного героя через відносини, які розпадаються. Незважаючи на глибокий сум, він закликає забути минуле, адже розуміє: розлука — шанс для обох знайти новий шлях.
Українців закликають розумно споживати електроенергію
Станом на ранок 21 січня в Україні дефіцит в енергосистемі залишається суттєвим. Споживання електроенергії залишається на рівні 20 січня дня. Також в аварійний ремонт вивели один з блоків теплової електростанції, що зменшило загальні обсяги виробництва електрики. Про це повідомили в «Укренерго».
«Причина дефіциту: внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій», - йдеться в повідомленні.
Тому через зменшення загального виробництва електроенергії всім областям дали ліміти споживання, які діють протягом всієї доби. Їх перевищення призводить до ризиків створення аварійних ситуацій в енергосистемі та аварійних відключень світла. Крім того, у прифронтових районах Донецької області є пошкодження у мережах оператора системи передачі.
Перебої з постачанням електроенергії не припиняться навіть після закінчення опалювального сезону, говорить генеральний директор ДТЕК Дмитро Сахарук. За його словами, Україна перейшла екватор опалювального сезону. Але до 15 квітня ще буде багато морозних днів. Тож, друга половина опалювального сезону буде такою ж складною, як була перша.
“На нас чекають і ракетні обстріли, і пошкодження енерго інфраструктури. Ми будемо робити все можливе, щоб забезпечити українців світлом і теплом. Але відключення можливі. І в таких умовах ми будемо жити до кінця опалювального сезону. Коли надворі стане тепліше, зменшиться споживання електроенергії. Але розпочнуться планові ремонтні роботи, які взимку не робляться. Тобто обсяг генерації в Україні принципово не збільшиться. Тому сказати, що прийде квітень, і все буде гарно, не можна. Після кожного обстрілу пошкоджені об’єкти електроенергетики все важче відновлювати”, - сказав Дмитро Сахарук.
До слова, енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Також на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.
Нагадаємо, в Укренерго розповіли, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.