Так звані "гарячі мікрофони" можуть допомогти чи нашкодити політичним кандидатам, вловлюючи недбалі коментарі
Кандидати у президенти США від демократів Камала Гарріс та від республіканців Дональд Трамп тепер не можуть домовитися про правила використання мікрофонів. Мова йде про дебати, що мають відбутися на телеканалі ABC 10 вересня. При цьому Трамп, як уже не раз було під час цієї кампанії, заявив, що нібито все узгоджено, але потім з'явилося спростування з табору Гарріс.
Про це 28 серпня повідомляє Reuters. За даними агенції, представники віцепрезидентки відкинули твердження Трампа про те, що обидві сторони домовилися про режим вимкнутих мікрофонів, коли опонент говорить. Це питання залишається предметом поточної розмови з телеканалом ABC.
У вівторок Трамп сказав, що угода була досягнута, і що правила дебатів наступного місяця будуть такими ж, як і під час дебатів CNN 27 червня, які він мав із президентом Джо Байденом.
"Дебати проходитимуть у форматі "стендап", і кандидати не можуть приносити нотатки чи "шпаргалки". ABC також запевнив нас, що це будуть "чесні та справедливі" дебати, і що жодна зі сторін не отримає запитань заздалегідь", - написав Трамп.
Представники Гарріс заявили, що хочуть, аби мовник тримав мікрофони кандидатів увімкненими протягом усього заходу, а не відключав їх, коли говорив їхній опонент, як на останніх президентських дебатах. Так звані "гарячі мікрофони" можуть допомогти чи нашкодити політичним кандидатам, вловлюючи коментарі, які іноді не призначалися для публіки.
"Обидва кандидати публічно заявили про свою готовність вести дебати з увімкненими мікрофонами протягом усього часу дебатів, щоб забезпечити повноцінний обмін думками, але, схоже, Дональд Трамп дозволяє своїм кураторам взяти над ним гору. Сумно!" - йдеться у заяві кампанії, в якій висміюється звичне використання Трампом слова "сумно" у його заявах упродовж багатьох років.
У понеділок кампанії обох кандидатів також посперечалися через попередньо узгоджені дебати, пише Reuters. Команда віцепрезидентки прагнула повернутися до режиму постійно ввімкнених мікрофонів, а Трамп погрожував повністю відмовитися від дебатів, припустивши, що телеканал ABC упереджений.
Трамп у серпні оприлюднив графік дебатів з Гарріс. Усі три раунди мають відбутися у вересні цього року. Зазначається, що перший раунд відбудеться на телеканалі Fox News 4 вересня у Пенсильванії. Другий – на ABC News 10 вересня, який також розташований у Пенсильванії. Третій раунд має пройти 25 вересня на NBC у штаті Мічиган.
За словами Трампа, подробиці будуть надані пізніше. Він також додав, що з нетерпінням чекає на присутність Гарріс та наголосив на своїй готовності до протистояння. Водночас представник передвиборчої кампанії Гарріс заявив, що вона візьме участь у двох дебатах зі Трампом. Тобто остаточно суперники графік не узгодили.
Щодо єдиних підтверджених дебатів раніше писали, що місцем проведення стане телеканал ABC, а самі вони відбудуться 10 вересня (Трамп цьому чинив опір, але зрештою погодився). Команда Гарріс наполягала на цій даті та мовнику, тому що вони були затверджені ще під час узгодження дебатів у двох частинах Трампа із президентом США Джо Байденом.
Байден, нагадаємо, знявся з виборів і поступився місцем Гарріс саме через провал на першій дебатній зустрічі. Тоді всі побачили, що чинний 81-річний президент, який мав стати кандидатом від демократів, на жаль, не тягне кампанію фізично.
Президентські вибори у Сполучених штатах відбудуться 5 листопада. Передбачалося, що Демократичну партію на них представить президент Джо Байден, але після його провального виступу на дебатах із Трампом у червні він був змушений відмовитися від боротьби під тиском партії. 21 липня він ухвалив рішення вийти з перегонів і підтримав висування Камали Гарріс на найвищу державну посаду.
Віцепрезидентка США Камала Гарріс у шести з семи ключових штатів лідирує або йде на рівних з Дональдом Трампом. Йдеться про такі штати, як Аризона, Джорджія, Мічиган, Невада, Північна Кароліна, Пенсильванія й Вісконсин. Зазначається, що в семи "хитких" штатах Камала Гарріс має 48% підтримки, коли в Трампа - 47%. При цьому ще 5% респондентів ще не визначилися, або не збираються голосувати.
Раніше Трамп заявляв, що перемога віцепрезидента США Камали Гарріс на виборах глави держави призведе до того, що фінансова система США ніколи не відновиться. Крім того, Трамп також звинувачував Гарріс у тому, що вона вкрала його передвиборчу ініціативу. Йдеться про ідеї скасування податку на чайові для працівників сфери послуг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.