Де в Україні найвища зарплата: порівняння показників у великих містах

Читать на русском

Де і кому платять найбільше

Читать на русском
Де в Україні найвища зарплата: порівняння показників у великих містах

Де і кому платять найбільше

Зарплата одного й того ж фахівця може істотно відрізнятися в різних містах. Іноді це служить істотною причиною для переїзду до іншого регіону.

Щоби не помилитися з вибором, слід зважити всі "за" і "проти". Інформатор продовжує порівнювати якість життя в містах України, і на цей раз проаналізував зарплати в Києві, Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі. Для цього звернемося до одного з популярних сайтів пошуку роботи та державної служби статистики.

Найсвіжіша інформація, яку ми знайшли на сайті Укрстату - про зарплату за травень. Але показники наведені не по містах, а по регіонах. Здивували не тільки розміри окладів, а і які спеціальності отримують однакову зарплату, адже це говорить про їхню затребуваність на ринку праці.

 

Київ

 

За даними сайту Work.ua, середня зарплата в Києві - 17 тисяч гривень. Такий оклад і в деяких робочих спеціальностей, і в представників сфери обслуговування, і керівників середньої ланки. Так, на 17 500 гривень можуть розраховувати перукар, касир авіаквитків, офіціант, ландшафтний дизайнер. Той же рівень зарплат пропонують менеджерам у галузі туризму, SMM, операційних систем, клінінгових послуг, бронювань і організацій. Серед робочих спеціальностей - порізник, токар, складальник, монтажник, педіатр, викладач ПДР і шліфувальник. 17 тисяч гривень отримують економісти, бухгалтери, ремонтники, технічні фахівці, сушисти.

Традиційно найбільш високооплачувані вакансії можна знайти в IT-сфері. Найбільше заробляє С++ програміст, такому фахівцю готові запропонувати від 80 тисяч гривень. Трохи менше платять розробникам Java, Magento і Net-програмісту - від 70 до 80 тисяч гривень. Навряд чи це про щось скаже обивателю, тому спустимося по драбинці програмістів і девелоперів до знайомих професій. Наприклад, фінансовий директор - посада вимагає високого рівня відповідальності та навичок, за них роботодавець готовий віддати 40 800 гривень. Менше отримує національний менеджер - 40 тисяч гривень. Далі йде кілька позицій програмістів і обслуговуючий персонал. Їхня зарплата в тих же межах, що й менеджера, - 40 тисяч гривень. На рівні керівних посад і оплата праці стоматолога та хірурга - 35 тисяч гривень.

Мінімальний розмір оплати праці в столиці - 7 тисяч гривень, стільки отримують вахтери. Більше них заробляють санітари й асистенти ветеринарного лікаря - 8500 гривень. Зарплата в 9000-10000 гривень забезпечена прибиральникам, посудомийникам, музичним керівникам, педагогам-організаторам, мийникам і швейцарам.

У Київській області середня зарплата за травень становила 13 850 гривень. Зазначимо, що з початку року й до травня вона росла, а потім впала на 58 гривень.

 

Львів

 

У цьому місті середня зарплата - 13 000 гривень. Її платять в основному на керівних посадах. 13 500 гривень пропонують менеджеру по роботі з клієнтами, редактору, адміністратору магазину, а 13 тисяч гривень - менеджеру кав'ярні, сервіс-менеджеру й завідувачу. На 13 500 гривень також можуть претендувати бухгалтер, фрезерувальник, сушист, працівник шиномонтажу, адвокат і стажист SEO. Але від столичного рівня Львів відрізняється не тільки середнім, але й максимальним показником.

Найбільша зарплата - 37 500 гривень у програміста PHP. Втім, список топових вакансій різноманітніший, ніж у Києві. Слідом за програмістом йде водій-міжнародник, йому готові запропонувати 32500 гривень. Керівнику відділу продажів, головному інженеру й диспетчеру - 30 тисяч гривень. На високому рівні зарплата у Львові в стоматологів, автомалярів, моделей і брокерів - від 24500 до 25 тисяч гривень. І тільки за ними йдуть програмісти з оплатою своєї праці у 22500-23500 гривень.

Мінімальний оклад у Львові становить 6 800 гривень - це зарплата посудомийників. Від 7 000 до 8 000 гривень отримують прибиральники, покоївки, мийники й адміністратор готелю, а 8 500 - асистент стоматолога, адміністратор салону краси й логопед.

Середня зарплата у Львівській області за травень склала 12 065 гривень. З початку року вона зростає, і в порівнянні із січневим показником піднялася більш ніж на тисячу гривень.

 

Одеса

 

Розмір середньої зарплати в місті - 14500 гривень. Стільки отримують обвальщики і слюсарі. Трохи більше - працівники інтелектуальної сфери (адвокат, методист, кошторисник, економіст, стиліст) і технічних спеціальностей (швачка, кресляр, електронник, технічний фахівець, сервісний інженер і технік). Вони отримують 15 тисяч гривень. Традиційно на цьому ж рівні знаходяться менеджери по роботі з клієнтами, закупівель, HR-менеджер, адміністратор магазину.

Найбільше отримують тім лідери - 56 тисяч гривень. За красивим словом стоїть вакансія керівника в IT- або маркетинговий відділ. На 8 тисяч гривень менше отримують Back end програмісти. Програмісти інших напрямків отримують від 34600 до 37500 гривень, і вище їх тільки топ-менеджер - 40 тисяч гривень. Фінансові директори, керівники відділу продажів і філій, розробники отримують від 30 тисяч до 32 500 гривень.

Мінімальна зарплата в Одесі - 7 тисяч гривень, і її отримують санітари (частіше санітарки). Трохи більше - прибиральники, їм готові запропонувати 7800 гривень. Від 8 до 9 тисяч гривень отримують педагоги-організатори, швейцари, пральні, педагоги раннього розвитку, адміністратори салону краси, оператори відеоспостереження, кальянщики, покоївки, посудомийники.

У травні одесити в середньому заробляли 11 994 гривні. З початку року, як і в інших областях, зарплата росла, але тільки до квітня.

 

Харків

 

Work.ua показує середню зарплату розміром в 13 500 гривень. Такий дохід у технічних спеціальностей і працівників гуманітарної сфери, і в даній категорії їх навіть більше, ніж менеджерів. 13 500 - 14000 гривень платять фрезерувальнику, кухареві, хіміку, шліфувальнику, ремонтникові, кресляру і технічному фахівцеві. На таку ж оплату можуть розраховувати ветеринар, автор студентських робіт, економіст, терапевт, SMM-менеджер, завідувач складу.

На топовій позиції - вже знайомі по одеському рейтингу тім лідери. Але отримують вони більше, ніж на півдні країни - 66500 гривень. Менше отримують back-end програмісти - 46 тисяч гривень. У топ-менеджерів невеликий відрив - 45 тисяч гривень, чого не скажеш про розробників, брокерів і програмістів: вони заробляють від 32 500 до 37 500 гривень.

Мінімальна зарплата - 6 тисяч гривень у психолога й санітара. Прибиральник отримує не набагато більше - 6500 гривень. Від 7500 до 8 тисяч гривень - у покоївки, педагога організатора, посудомийника, няні, вчителя фізики та інформатики, адміністратора готелю.

Середня зарплата за травень у Харківській області - 11674 гривні. З початку року вона росла, а в кінці весни пішла на зниження.

 

Дніпро 

 

Середня зарплата в місті - 14 тисяч гривень у майстра манікюру, дизайнера, техніка, майстра з ремонту телефонів, мангальщика й сімейного лікаря. На цьому ж рівні - сушист, менеджер кав'ярні, оператор call-центру.

Верхні позиції займають програмісти - фахівці Javascript і Back end заробляють 55 тисяч гривень. Менш затребуваний тім лідер і розробник - їм пропонують від 42 до 45 тисяч гривень. Фінансовий директор, брокер і директор із маркетингу отримують 35 тисяч гривень.

Найменше отримують медичні реєстратори - 4800 гривень. З урахуванням того, що в Україні вже не перший рік функціонує система електронного запису до лікаря eHealth, настільки низька зарплата не дивує. Від 6600 до 7500 гривень платять санітарам, прибиральникам і посудомийникам. У межах 8000-8500 гривень заробляють няні, мийники, покоївки, оператори відеоспостереження, директори філій, ветеринари, кальянщики.

У Дніпропетровській області середня зарплата за травень склала 13 460 гривень. На відміну від інших регіонів, з початку року стабільності в статистиці немає - оплата праці то піднімалася, то поверталася на колишній рівень.

Найменше пропонують на тих вакансіях, які людина може розглядати як підробіток. Переважно такі посади як офіціант, прибиральник або вожатий припускають гнучкий графік, сезонну затребуваність або неповний робочий день. Середній заробіток або в менеджерів середньої ланки, або в робочих, кваліфікація яких вимагає особливої ​​підготовки. Що ж до середньої зарплати по Україні, то за останні пів року середня зарплата склала 13 110 гривень.

Найбільш затребувані фахівці IT-сфери: їхня зарплата навіть перевищує оклад керівників відділів.

Раніше ми порівнювали тарифи на комуналку у великих містах України. Також читайте про те, на скільки збільшилася реальна зарплата українців за рік.

 

Софія Елагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.