Де повістки: двох чоловіків на Чернігівщині, які у Viber розповсюджували локації роботи ТЦК, відправили під суд - прокуратура

Читать на русском

Двох жителів Прилук звинуватили у перешкоджанні діяльності ЗСУ, їм загрожує до восьми років в'язниці

Читать на русском
Працівники ТЦК вручають повістку, суддівський молоток, руки за гратами
Обвинувачувальний акт скеровано до суду

Двох жителів Прилук звинуватили у перешкоджанні діяльності ЗСУ, їм загрожує до восьми років в'язниці

У Чернігівській області судитимуть двох чоловіків, які повідомляли у Viber-каналі локації працівників ТЦК, які вручають повістки. Прокурори скерували обвинувачувальний акт до суду, інкримінуючи підозрюваним перешкодження діяльності ЗСУ у період дії військового стану. За це можна отримати від п'яти до восьми років тюрми. 

Як повідомляє Чернігівська обласна прокуратура, ці люди поширювали в соцмережах інформацію про діяльність працівників ТЦК на території міста Прилук та Прилуцького району.  Це - порушення статті 114-1 КК України. 

Один із підсудних є жителем міста Суми. У прокуратурі пишуть, що він став адміністратором раніше створеного каналу у месенджері Viber, який інформував місцевих мешканців, бажаючих уникнути вручення повісток та мобілізації, про дислокацію та переміщення військовослужбовців ТЦК.

"Для забезпечення постійного та безперебійного функціонування групи адміністратор слідкував за повідомленнями користувачів у чаті, видаляв зайві, блокував користувачів, які порушували правила групи та особисто приймав до неї учасників", - йдеться у повідомленні. 

Інший чоловік - місцевий, житель Прилук. Він фотографував співробітників ТЦК, які роздавали повістки. Прокурори кажуть, що чоловік розмістив зроблене фото у Viber-каналі з понад 12 тис. учасників, в якому повідомляли про місцезнаходження нарядів поліції та представників військкоматів. За це на нього чекає суворе покарання. 

Абсолютно секретно

Суди та справи про мобілізацію в Україні планують засекретити. Верховна Рада вже схвалила відповідний законопроєкт №7033-д. Документ пропонує закривати окремі відомості в Єдиному державному реєстрі судових рішень через “чутливість цієї інформації в умовах війни”. 

Як писав Інформатор, у Чернівцях сталась бійка за участі працівника ТЦК і цивільного чоловіка. військові говорять про напад, деталі інциденту встановлює комісія. А в Одесі мобілізували чоловіка з олігофренією. У ТЦК пояснили, що він не надав потрібних медичних документів, та й зрештою його діагноз - не привід "косити" від армії, бо легка форма хвороби дозволяє проходити службу в тилу.

Нагадаємо, у ТЦК заявили, що мають повне право разом з поліцією затримувати на вулицях чоловіків, навіть якщо вони оновили дані у Резерв+ або у ЦНАП, але ходять без військового документа. Так що військкомівських бусів на вулицях міст не поменшає.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.