Працівники ДБР, СБУ та Держприкордонслужби викрили двох правоохоронниць, які продавали інформацію з бази даних контролю осіб, які перетинають державний кордон. За гроші вони перевіряли дані щодо чоловіків призовного віку, які планували їхати за кордон.
Про затримання двох правоохоронниць повідомили у ДБР. Слідчі пояснили, що жінки працювали у різних підрозділах і не були знайомі особисто, втім діяли за схожою схемою. До них зверталися посередники через знайомих з пропозицією за гроші перевіряти в базі даних інформацію про чоловіків призовного віку, які планували виїхати за кордон.
Зловмисниці копіювали з бази даних інформацію про наявність будь-яких заборон для виїзду за кордон для певних осіб. Зокрема, чи не розшукує їх військкомат як тих, хто уникає призову на військову службу.
Одна правоохоронниця продала інформацію про двох осіб, а інша – про шість. Правоохоронці затримали двох посередників, які передавали запити фігуранткам.
Посередникам повідомили про підозру у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 361-2 КК України). За це злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.
Розслідування щодо посередників завершено. Обвинувальний акт направлено до суду.
Двом правоохоронницям повідомили про підозру у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом (ч. 1 ст. 361-2 КК України). Одному з них також повідомили про підозру у несанкціонованому копіюванні інформації, що призвело до її витоку, вчиненому повторно (ч. 3 ст. 362 КК України). За ці злочини передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років.
За клопотанням ДБР, суд обрав фігуранткам запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Процесуальне керівництво у справі здійснює Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Двоє колишніх посадовців Міністерства оборони України отримали нові підозри у розтраті державних коштів на закупівлі неякісних бронежилетів для Збройних Сил України. За даними слідства, у період дії воєнного стану підозрювані, будучи на посадах заступника міністра оборони України та керівника Департаменту держзакупівель Міноборони, уклали договір на закупівлю 50 тисяч бронежилетів у однієї з східноєвропейських компаній.
Однак експертиза показала, що бронежилети не відповідали затвердженим вимогам щодо військового екіпірування. Зокрема, бронеплити не могли забезпечити необхідного захисту військовослужбовців у разі обстрілу.
Крім того, кінцевими власниками компанії, у якої здійснили закупівлю, виявились громадяни Російської Федерації. В результаті поставки бронежилетів неналежної якості державі заподіяно 948 млн гривень збитків.
Двоє з підозрюваних вже перебувають під вартою в межах інших кримінальних проваджень. З метою встановлення місця знаходження третього підозрюваного за місцем його проживання проведені обшуки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.