Драйвером зниження цін є здешевшання імпортного ресурсу й обсяги постачання на тлі низьких проливів, в одній з мереж поділилися спостереженнями, згідно з якими у березні реалізація автогазу знизилася на 14-15% порівняно з аналогічним періодом минулого року
На початку квітня ціни на скраплений газ підтримали затяжне зниження, що почалося в другій половині березня. Щоправда учасники ринку вважають, що ціни вже сягнули дна. І їх подальше зниження може бути зумовлене лише курсовими коливаннями. Про це 3 квітня пише профільне видання enkorr.
За тиждень, з 26 березня по 1 квітня, вартість LPG у прайсах трейдерів упала в середньому на 380 грн/т, до 56 870 грн/т. На аукціонах держвиробників 2 квітня вартість ресурсу знизилася більше ніж на 500 грн/т, до 54 500-55 955 грн/т. Приватні видобувні компанії продемонстрували падіння на 200-840 грн/т, до 54 600-55 200 грн/т, свідчать дані Української енергетичної біржі.
Драйвером зниження цін є здешевшання імпортного ресурсу й обсяги постачання на тлі низьких проливів. В одній з мереж поділилися спостереженнями, згідно з якими у березні реалізація автогазу знизилася на 14-15% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Просідання цін у Польщі пов’язане зі слабким попитом з боку українських компаній і всередині країни. З урахуванням транспорту до українського кордону ціни на польський газ становлять $731-767/т, або біля 53 545-55 330 грн/т (за курсом міжбанку на 2 квітня).
«Економічно газ із Польщі, наприклад із Сокулок чи Вульки-Добринської, рахується в столиці, але є базиси з меншим транспортним плечем», — розповів один зі співрозмовників.
Orlen Lietuva хоч і зупинився на плановий ремонт, але газ українським компаніям вантажить. «Поки ніяких суттєвих ввідних на час ремонту від заводу не було. Цей тиждень підтверджували, а що далі буде невідомо», — зазначив один з імпортерів литовського газу. Але, з його слів, орленівський газ не проходить за ціною. За підрахунками enkorr, він виходить у середньому на $10-20/т дорожчим за газ з Польщі.
На півдні після зниження цін Sonatrach вартість суміші густиною 519-525 кг/м3 становить 54 600-54 800 грн/т («Мартін Трейд», «Вігазтрейд»). Через прохолодну погоду, яку обіцяють синоптики протягом цього і наступного тижнів, компанії ще везуть більш легкий газ. «БРСМ-Нафта» на тижні пропонувала більш важкий газ (541 кг/м3) за 53 900 грн/т.
Зі слів південних трейдерів, попит на газ після зростання на тлі невеликого дефіциту знову демонструє слабкість. «За газ питають, але хочуть нижчу ціну», — розповів один з імпортерів. Крім того, ще одним фактором слабкої активності на аукціонах є обсяги імпорту. Минулого тижня в Україну заїхало 17,6 тис. т газу, що на 63% більше, ніж тижнем раніше. До того ж до кінця цього тижня-на початку наступного на південь, як мінімум у трьох імпортерів («БРСМ-Нафти», «Мартін Трейду» і «Данкор Трейду»), повинен зайти ресурс сумарним обсягом близько 6,7 тис. т.
Як вважають у великій паливній компанії, ціни на газ майже досягли дна. «Ціни й так досить низькі. Подальше коригування можливе шляхом валютного курсу», — додали в ній.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.