Чому зупинився український контрнаступ та коли він може розпочатися знову

Читать на русском

Це питання часу, резервів та ресурсів

Читать на русском
Чому зупинився український контрнаступ та коли він може розпочатися знову

Це питання часу, резервів та ресурсів

Після масованих ракетних ударів, які російський режим здійснив 10-11 жовтня по території України, практично зникли новини про звільнення нових територій від окупації. Інформатор дізнавався чи пов’язані ці події та як йдуть справи на фронтах.

В очікуванні новин

Збройні сили продовжують звільняти Україну від російських окупантів. За повідомленням офіційних представників влади, станом на 12 жовтня є успіхи в Луганській та Херсонській областях.

Речник Оперативного командування «Південь» Владислав Назаров повідомив в своєму Telegram-каналі, що армія звільнила ще п’ять населених пунктів в Бериславському районі Херсонської області. Йдеться про Нововасилівку, Новогригорівку, Нову Кам’янку, Трифонівку та Червоне. 

Своєю чергою, голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай розповів про деокупацію семи населених пунктів. Щоправда, не вказав яких саме.

"Збройні сили України потроху просуваються вперед. Російські окупаційні війська стрімко намагаються вибудувати багатошарову лінію оборони. Вони будують в різних місцях захисні споруди, всю першу ділянку лінії фронту активно мінують, зокрема це стосується не тільки мостів та доріг, а й адмінбудівель", – написав Гайдай в Telegram.

Від початку контрнаступу ЗСУ вже встигли призвичаїти українців до гарних новин про стрімкі та масовані звільнення територій. Тому відсутність повідомлень про нові деокуповані території сприймається з пересторогою.

Згідно зі зведенням Генштабу ЗСУ, найбільш напружена ситуація зараз на Донецькому напрямку бойових дій. Протягом тривалого періоду підрозділи Сил оборони відбивають атаки окупантів в районах населених пунктів Миколаївка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Майорськ, Первомайське та Красногорівка. Попри тиск ворога лінія фронту не зазнає суттєвих змін.

Типовий пейзаж прифронтових міст і сіл
Типовий пейзаж прифронтових міст і сіл

Своєю чергою, на Південнобузькому напрямку (Миколаїв-Херсон) противник продовжує обстріли позицій наших підрозділів для стримування контрнаступу по всій лінії зіткнення. Вогневого впливу зазнали райони понад 20 населених пунктів. Зокрема, Велике Артакове, Давидів Брід, Благодатівка, Сухий Ставок, Широке, Тернові Поди, Солдатське, Правдине та Мирне. Це території, що вже було звільнено від окупантів.

На Запорізькому напрямку ситуація залишається незмінною впродовж тривалого часу. Хоча, за повідомленнями російських пропагандистів, саме там вони чекають удару від ЗСУ. Саме цим можна пояснити систематичні ракетні та артилерійські обстріли Запоріжжя та населених пунктів, що знаходяться під контролем України. 

Що відбувається на фронтах

Контрнаступ Сил оборони України розпочався наприкінці серпня та триває вже понад місяць. Треба розуміти, що наступ не може бути постійним, підрозділам потрібен відпочинок, відновлення резервів та ресурсів. Сама наступальна операція відбувається в кілька циклів – наступ, закріплення на території, накопичення сили для наступного удару. Не дивлячись на комічність проведення російської мобілізації, підрозділи окупаційних сил отримають поповнення живою силою.

Схоже, що кремлівському диктатору володимиру путіну вдалося дотиснути самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка щодо участі у війні проти України. Слідом за оголошенням про розгортання на території Білорусі спільного військового угрупування, лукашенко почав передавати кремлю своє озброєння. В період між 10-12 жовтня було зафіксовано переміщення залізничних ешелонів з військовою технікою та танками з Білорусі на території Білгородської області рф. Звідти вони мають посилити вороже угрупування в Луганській та Донецькій областях.

Забезпечення південного угрупування російських окупаційних частин зараз ускладнено через пошкодження Кримського мосту, що слугував головною транспортною артерією для армії.

Артилерія – основа українсько-російської війни
Артилерія – основа українсько-російської війни

Колишній речник Генштабу ЗСУ, полковник Владислав Селезньов відзначає, що зараз ситуація на фронтах має підвищену динаміку саме через збільшення кількості російських солдатів та техніки.

"Командування рф добре реагує на зміни в оперативній обстановці, приймаючи відповідні рішення. На фронтах вже з’явилися мобілізовані, не дивлячись на їхню якість, кількість, все таки збільшилася. Тому це додасть роботи для ЗСУ. Ми всі очікуємо швидких та результативних дій, гарних новин з окупованих територій, але треба розуміти, що результат залежний від ресурсів. Близько 90% всіх втрат окупантів у живій силі – це робота наших артилеристів. Тому нам потрібно більше новітніх артилерійських систем, реактивних систем залпового вогню, типу HIMARS та набоїв до них" – пояснює Інформатору Селезньов.

За його інформацією, на Луганському напрямку, саме по лінії Сватово-Лисичанськ-Рубіжне йдуть важкі бої. Ворог підтягнув туди максимальні резерви, в тому числі з мобілізованих. Вони безуспішно намагаються тиснути наші сили та збирають резерви, щоб спробувати контратакувати в майбутньому. Саме там ЗСУ потрібно додаткове підсилення резервів, засоби протиповітряної оборони та важка артилерія.

Вдалі просування на Херсонському напрямку є результатом попереднього знищення логістичної мережі окупантів та складів боєприпасів і забезпечення. Ситуація настільки критична, що російські війська зводять понтонні переправи через річку Інгулець та території, що поки ще займають.

Найбільші потреби в артилерії

Найбільші потреби в артилерії 

"Запорізький напрямок. Тут все стабільно. Російські окупаційні сили вже давно очікують нашого контрнаступу, тому по максимуму зібрали засоби та сили. Зрозуміло, що з огляду на це, ніхто не піде атакувати в лоб. Тому чекаємо, коли матимемо достатньо ресурсів та засобів, щоб підготувати операцію", – говорить Селезньов.

Він нагадує, що крім збільшення кількості західних артилерійських систем, яких зараз потребуються ЗСУ, вже час проводити ремонт та обслуговування, тим, що вже воюють на фронті. На відміну від масових російських та радянських зразків, західна зброя є високоточною, тому вимагає певних регламентних робіт.

З відкритих джерел відомо, що західні партнери України поставили понад 200 важких артилерійських систем та більш як два десятки РСЗВ. 12 жовтня стало відомо про поставку ще чотирьох HIMARS – головного символу українського контрнаступу. З урахуванням цих комплексів, на озброєнні української армії вже є 20 HIMARS. Це більше, ніж у будь-якої армії світу, крім США, але явно недостатньо для лінії фронту, що становить понад  й тис км.  

Нагадаємо, на окупованих територіях Луганщини не вистачає медпрацівників. Крім того, окупанти звели дві понтонні переправи на Херсонщині. Також Інформатор писав, що скільки рашистів вже відправилися на концерт кобзона в пеклі.

Максим Федоренко

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.