Чому в Україні ціни на хліб можуть зрости на 10-15%.

Читать на русском

Серед іншого, на це впливає девальвація гривні

Читать на русском

Серед іншого, на це впливає девальвація гривні

В Україні можуть подорожчати хлібобулочні вироби на 10-15%. На це впливають різні чинники, в тому числі девальвація гривні та підвищення мінімальної зарплати, рівень якої регулюється урядом.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на повідомлення Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП).

За даними асоціації, в першу чергу до подорожчання хліба призведе зростання вартості пшениці та продуктів її переробки, підвищення цін на цукор, соняшникову олію та інші інгредієнти для виробництва хліба та хлібобулочних виробів, а також девальвація гривні майже на 20% з початку 2020 року та зростання мінімальної заробітної плати, рівень якої регулюється урядом.

"В цілому в таких умовах є всі передумови говорити про підвищення цін на 15-20%. Однак ми проводили неодноразові наради з пекарським бізнесом і у нас є розуміння, що вище, ніж на 10-15%, ціни не виростуть. Як мінімум, ми точно можемо говорити про самі популярні соціальні сорти хліба, оскільки підприємства розуміють соціальну складову цього бізнесу", - заявив віце-президент ВАП Юрій Дученко.

За його словами, з початку року вартість пшениці (50% собівартості хліба) зросла на 40%, і тільки за вересень - на 25%. Крім того, істотно підвищилися ціни на цукор, на соняшникову олію, логістичні послуги, енергоносії. Компанії також істотно наростили витрати на запобіжні заходи, пов'язані з пандемією коронавірусу.

Також нагадаємо, раніше уряд скоротив витрати державного бюджету, передбачені субсидії.Частина цих грошей витратять на осіб з інвалідністю.

Раніше Інформатор писав, що МОЗ представив план медгарантій та фінансування на 2021 рік .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.