Чому російська армія може зіткнутися з труднощами: ISW прокоментували інтерв'ю Сирського

Поточні наступальні операції армії РФ значною мірою спираються на відновлення застарілого озброєння радянських часів

Сирський
ISW проаналізували резонансне інтерв'ю Олександра Сирського британському виданню The Guardian

Російська армія зіткнеться з серйозними проблемами в довгостроковій перспективі. Її залежність від старих радянських запасів зброї і техніки не дозволить їй довго підтримувати нинішній темп бойових дій в Україні. Це може призвести до необхідності проведення масштабної мобілізації, що, своєю чергою, спричинить соціальні та економічні проблеми в Росії.

Такий висновок зробили фахівці Інституту вивчення війни, проаналізувавши резонансне інтерв'ю Олександра Сирського британському виданню The Guardian. Зокрема аналітики звернули увагу на слова Сирського про те, що за останні два з половиною роки Росія істотно збільшила кількість живої сили і техніки, яку задіює у війні проти України.

Головнокомандувач ЗСУ уточнив, що якщо на початку вторгнення сили РФ становили 100 тисяч військових, то зараз проти України воюють 520 тисяч осіб, водночас Росія сподівається збільшити їхню кількість до 690 тисяч до кінця 2024 року. Крім того, Сирський заявив, що зараз російські війська мають перевагу в техніці 2:1 або 3:1 над українськими силами.

Аналітики ISW стверджують, що заява Сирського не свідчить про раптове збільшення російської військової присутності в Україні, а є репрезентативним показником тих труднощів, з якими стикаються ЗСУ протягом двох років. Тим не менш, Росія поки що не виробляє достатньо техніки, щоб покрити її поточні втрати в Україні. Російська армія досі сподівається на відновлення зброї та військової техніки з радянських запасів. Наразі це дає змогу РФ підтримувати темп наступальних операцій в Україні, уникаючи повної мобілізації російської економіки та суспільства й офіційного оголошення воєнного стану.

Але якщо РФ має намір підтримувати поточний темп операцій у середньо- та довгостроковій перспективі, то російському уряду, імовірно, доведеться додатково мобілізувати російську економіку та оборонну промисловість, констатують аналітики ISW. Адже Росія виснажує свої обмежені радянські запаси, при цьому неясно, чи зможе оборонна промисловість РФ виробляти достатню кількість техніки, щоб компенсувати високий рівень її втрат навіть за умови подальшої економічної мобілізації.

Інтерв'ю Сирського для The Guardian

Нещодавно головнокомандувач Олександр Сирський дав інтерв'ю британському The Guardian. Він заявив, що Україна переможе у війні та має план, як це можна зробити. У розмові генерал також зачепив теми втрат на війні, виходу до кордонів 1991 року та нових російських наступів. Він повідомив, що українські військові завдяки безпілотникам-камікадзе великої дальності поцілили у близько 200 об’єктів критичної інфраструктури та території РФ. Головком додав, що всі ці об’єкти були пов’язані з військовою логістикою окупантів. Зокрема вони включали заводи, паливні склади та склади боєприпасів.

Головнокомандувач зазначив, що втрати Кремля втричі більші за українські, а на окремих напрямках "навіть більше". Військовий наголосив, що "їх кількість вбитих набагато більша". Він відмовився розповідати актуальне число українських втрат, вказавши, що вони є "делікатними" і це тема, яку Москва може використати.

Сирський в інтервʼю The Guardian також нагадав, що морські безпілотники потопили близько третини Чорноморського флоту РФ. Також він додав, що Кремль був змушений "повністю вивести свої сили" з порту тимчасово окупованого Севастополя після низки українських атак.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube