Чому росія обстрілює українські міста, а Україна цього не робить у відповідь?

Чому росія обстрілює українські міста, а Україна цього не робить у відповідь?

Читать на русском

Експерт розповів, чому Україна не обстрілює міста росії та військові об’єкти Білорусі

Читать на русском
Чому росія обстрілює українські міста, а Україна цього не робить у відповідь?

Експерт розповів, чому Україна не обстрілює міста росії та військові об’єкти Білорусі

Росія кожного дня тероризує українців, а ми нічого не робимо у відповідь і не даємо відсіч. Тобто, не стріляємо по території противника. Чому ми зволікаємо? Нам забороняють це робити союзники?  Цими питанням кожного дня задаються тисячі українців. Точка зору експерта, можливо, надасть відповідь щодо цієї ситуації.

 

Чи є заборона від союзників?

 «Все не так заплутано і не так складно. Все дещо простіше, — зауважив політичний технолог  Олександр Кочетков, коментуючи масовані ракетні обстріли української інфраструктури. – Перше, що ми вимушені робити - грати по правилах. Це деякі умови допомоги. Так, якщо ми на боці добра, то ми намагаємося дотримуватися цивілізованих правил. Я, наприклад, щиро співчуваю, коли снаряди потрапляють в Донецьк і там гинуть люди. Снаряди або ракети не завжди летять туди, куди треба. Але я не радію ні в якому випадку тому, що є мирні жертви. Протилежна сторона радіє. Але! Важливо! Ніхто, ніколи з наших союзників і близько не заявляв, що військові цілі чи на території росії, чи на території Білорусії, чи на території окупованої України є незаконними. Ніхто, ніколи про це не говорив». 

Хто керує ракетами?

За словами Олександра Кочеткова, всі розмови про те, що начебто існує якась джентльменська угода про «туди стріляти, а сюди не стріляти» не мають підґрунтя. «Це просто публічні базари. Безглузді. Тому що цільовказівки для ракет великої дальності надають якраз наші союзники. І тут все просто. Якщо вони не будуть давати цієї цільовказівки, то нам отримати її буде, м’яко кажучи, надзвичайно важко. Тобто, ми не можемо звернутися: а давайте ми «шандарахнемо» по центру Курська або Курській атомній станції. Нам таке і в голову не прийде. Але нам і не дозволять в  станцію атомну «шандарахнути». Ми не отримуємо цільовказівки. А наші безпілотники, які отримають цілі, туди просто не долетять. Тобто, ніяких заборон абсолютно немає. Ми не стріляємо по цивільним цілям. Наші військові цілі знаходяться в будь якій точці, до якої ми можемо дістати. Ніхто і слова не скаже», - переконаний експерт.  

Чому не відповідаємо Білорусі?

Інший підхід з боку військового керівництва України до ураження військових цілей на території Білорусі.

«Ми не атакуємо військові об’єкти на території Білорусі для того, щоб не давати поводу тому ж кремлю, і тому ж Лукашенко, щоб звідтіля почалося пряме вторгнення, — зауважив Олександр Кочетков. – Яке не змінить хід бойових дій в Україні, але все ж таки відтягне певні наші сили й ускладнить деокупацію українських територій. Тобто, це не тому, що не можна, а тому, що в цьому є певний стратегічний розрахунок. Пізніше, коли тут розберемося, розберемося і там також. Не буде ніяких заборонених цілей. Крім гуманних принципів. Ніяких обмежень немає. Все, що ми можемо, ми робимо. І, до речі, з гаубицями ще простіше. Їх дальність 50, 70 до 80 км. Ми взагалі не залежимо від будь-кого і стріляємо туди, куди вважаємо необхідним». 

Раніше ми повідомляли, що місто Миколаїв зазнало масованого обстрілу ракетами типу С-300. Є влучання у п'ятиповерхівку. З-під завалів дістали 11-річного хлопчика. 

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.