За багато годин у Чечні все ще не визнають факт атаки регіону безпілотниками
Російська влада намагається приховати факт атаки безпілотників на Чечню, оскільки вона може бути пов'язана з падінням пасажирського літака в Казахстані. Як свідчать фотографії та відео, літак отримав пошкодження під час спроби приземлитися у Грозному. Пасажири свідчать, що в цей момент пролунали сильні вибухи, а потім літак змінив курс.
Опозиційне російське видання "Агентство.Новости" проаналізувало повідомлення держагентств і пов'язаних із силовиками Telegram-каналів. У них виявлено тільки одну згадку про факт атаки безпілотників на Чечню, а також одну спробу спростувати його. Зокрема, у постах російського Міністерства оборони, яке зазвичай хвалиться "знищенням українських безпілотників", немає згадок про атаки на регіони Кавказу.
Також російська влада деякий час намагалася приховувати й атаку на Північну Осетію, яка розташована неподалік від Чечні. Але пізніше глава Північної Осетії Сергій Меняйло заявив, що на торговий центр у Владикавказі нібито впали уламки безпілотників.
Видання зазначає, що азербайджанський літак мав сісти в аеропорту Грозного приблизно в той самий час, коли, ймовірно, Чечню атакували БПЛА. Цей час приблизно відомий завдяки постам чеченського опозиційного блогу NIYSO.
Влада може приховувати атаку безпілотників по Чечні, оскільки сліди ураження літака та свідчення пасажирів говорять про те, що літак був атакований ззовні. Не виключено, що по літаку спрацювала система ППО. З розповіді пасажира Субхонкула Рахімова, який вижив, випливає, що літак тричі намагався сісти в Грозному, і на третій спробі "щось вибухнуло".
"Я б не сказав, що всередині літака. Де я сидів, у мене обшивка поруч відлетіла", - розповів він.
Коли в мережі з'явилися кадри з місця авіатрощі, а також на відео, яке знімали пасажири ще під час польоту, то можна було розгледіти отвори в корпусі літака, які направлені ззовні усередину.
25 грудня в Казахстані розбився літак "Азербайджанських авіаліній", який виконував рейс з Баку до Грозного. Перша опублікована причина катастрофи - зіткнення з птахами, що спричинило технічні проблеми на борту і змусило команду ухвалити рішення про аварійну посадку в Актау. Однак потім на флюзеляжі були знайдені сліди від ракет ППО. На борту літака було 67 пасажирів і 5 членів екіпажу. За вказівками диспетчерів, командир повітряного судна прийняв рішення змінити маршрут і приземлитися на запасному аеродромі.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.