Чому не варто отримувати російський паспорт в окупації: роз'яснення Мін'юсту

Отримання паспорта рф – перший крок до колаборантства

Чому не варто отримувати російський паспорт в окупації: роз'яснення Мін'юсту

Російські загарбники намагаються примусово паспортизувати громадян України на тимчасово окупованих територіях.

В Міністерстві юстиції України розповіли, чому не варто отримувати російський паспорт та чи передбачена за це відповідальність, - передає Інформатор.

6 причин сказати «Ні!» паспорту рф на тимчасово окупованих територіях:

1. Окупаційний паспорт російської федерації – реальна підстава для примусової мобілізації до ворожого війська з перспективою стати «гарматним м’ясом» вже у перших ешелонах наступальних угруповань.

2. Цей «документ» – шлях до депортації у депресивну російську глибинку: до Сибіру, Зауралля, на Далекий Схід.

3. Це «документ», який умовно «діє» лише на ТОТ, але на території рф не дає жодних привілеїв, що мають громадяни росії.

4. Паспорт російської федерації –«токсичний»: міжнародна спільнота його не визнає.

5. Російський «паспорт» просяк кров’ю десятків тисяч наших захисників і мирних громадян. Чи не залишиться ця кров і на ваших руках, коли візьмете до рук цей «документ»? Якщо для вас зараз весь сенс у тому, щоб ми перемогли ворога, – то не отримуйте російський «паспорт», не допомагайте окупанту.

6. Отримання паспорта рф – перший крок до колаборантства та пособництва ворогові, що може тягти за собою кримінальну відповідальність. Ніхто не сперечається, що в окупації непросто вижити без «паспорта» рф. Але краще зачекайте, не поспішайте отримувати цей «папірець». Усвідомте, що втрат від його отримання значно більше, ніж користі.

«Якщо у вас стоїть вибір між тим, або виїхати з тимчасово окупованої території, або залишитись і взяти паспорт, – краще виїжджати. Так ви допоможете ЗСУ скоріше визволити нашу землю. Це унеможливлює використання ворогом вас як живого щита. Якщо ви не можете виїхати – відтермінуйте отримання паспорта настільки, наскільки зможете», – розповіли в Мін'юсті.

Нагадаємо, ЄС не визнаватиме паспорти, які рф роздає українцям за спрощеною процедурою.

Також Інформатор писав, стало відомо, скільки людей погодились взяти російський паспорт в окупованих частинах Херсонської і Запорізької областей. Крім того, ми писали, хто підходить під визначення колаборант.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube