Чоловіки 25-60 років із групами інвалідності 2 та 3 повинні пройти оцінювання повсякденного функціонування особи відповідно до нового закону про реформу МСЕК
В Україні чоловіки віком 25-60 років з II або III групою інвалідності із зазначенням строку повторного огляду повинні пройти повторний огляд. Зробити це треба буде з 1 квітня до 1 листопада 2025 року. Це буде стосуватися випадків, коли особам з інвалідністю, у яких строк повторного огляду був встановлений до 1 січня 2025 року, не вдалося пройти повторний огляд у медико-соціальних експертних комісіях через воєнний стан в Україні.
Про це йдеться у фінальній редакції законопроєкту про реформу МСЕК та Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого Кабміном. Документ 9 грудня на своєму засіданні схвалив Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації.
Ця поправка авторства голови Комітету Михайла Радуцького та колег по комітету була врахована при підготовці даного законопроєкту до другого читання. У тексті проєкту 12178 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи", який подавав до Ради Кабмін, і який 20 листопада прийняв за основу парламент, цієї норми не було.
Особам з інвалідністю, повторний огляд яких був призначений з 1 січня 2025 року, але які не змогли його своєчасно пройти, строк інвалідності продовжили до дати прийняття рішення за результатами проведення оцінювання повсякденного функціонування особи. Втім не довше ніж до 1 липня 2025 року. У разі, коли інвалідність (із зазначенням строку повторного огляду) була встановлена до введення в дію цього закону, то:
Для осіб, направлення яких на проведення повторного огляду або оцінювання повсякденного функціонування є неможливим відповідно до підстав, визначених Кабміном, огляд переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше 6 місяців після його припинення або скасування. При цьому інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності (у відсотках) для таких осіб продовжується до останнього числа шостого місяця після припинення або скасування воєнного стану, якщо раніше не буде проведено оцінювання повсякденного функціонування особи.
В Україні з 1 січня 2025 року замість застарілої медико-соціальної експертизи запрацює цифровізована система оцінювання повсякденного функціонування людини на базі багатопрофільних лікарень, наближених до людини. Перший етап передбачає спрощення шляху пацієнта, запровадження електронної системи замість паперових справ і рішень, публічність аналітичних даних про діяльність експертних команд, більш чіткі та обʼєктивні критерії для направлення і прийняття рішень командами.
Окрема електронна система буде доступна закладам охорони здоровʼя безоплатно. Для входу та використання буде необхідний електронний підпис від юридичної особи. Для людини перевага в тому, що вже не потрібно буде носити справи і стоси довідок із кабінету в кабінет: передача інформації до експертних команд та між сферами охорони здоровʼя та соціального захисту відбуватиметься в електронних системах, зручно і прозоро. Протягом 2025 року система буде інтегрована з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ), щоб спростити роботу для лікарів та працювати в рамках знайомих МІС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.