Мешканець Дніпра судився майже зі всіма представниками комунальних послуг
У січні 2020 року до квартири мешканця Дніпра прийшли з перевіркою лічильника електроенергії. Після закінчення цих робіт, коли діло дійшло до підписання акту, представник енергетичної компанії заявив, що потрібно замінити пристрій обліку. І, взагалі, за квартирою є борг та електроенергії там взагалі не повинно бути, тому що квартира відключена від мережі.
Чоловік зрозумів це так, що представник енергокомпанії вишукував привід для від`єднання квартири від електромережі. І це зробили це того ж дня. Тобто працівники ДТЕК перерізали провід електропроводки на вводі до квартири у коридорі біля дверей, заявивши, що вони припиняють електроживлення через наявність боргу. Хоча за словами чоловіка, ніяких претензій з оплати послуг ні від компанії «ДТЕК», ані від фірми «Дніпровські енергетичні послуги» (працює під брендом Yasno) ніхто з мешканців квартири не отримував. До того ж чоловік вважав, що він все сплачує вчасно і боргів не накопичував.
Окрім нібито боргу житло могли від’єднати від електрики через небажання чоловіка замінити лічильник. Хоча він вважав, що законних підстав для цього не було. Через те, що владнати суперечку мирним шляхом не вийшло, справу став розглядати суд.
Чоловік жалівся, що у 2020 році через від'єднання квартири від енергомережі скласти позов без світла йому було важко. До того ж в нього не працював холодильник, що призвело до псування продуктів. А у «нічний час він змушений був користуватися свічкою, як наші пращури у кам`яному віці». Але позов він все ж таки склав та вимагав від ДТЕК та «Дніпровські енергетичні послуги» не тільки повернути світло в оселю, а й компенсувати йому 100 тис. грн моральної шкоди.
В суді він розповів, що через від’єднання квартири від електроенергії у нього виникли проблеми з приготування їжі. Річ у тому, що з газовиками він теж посварився – під час встановлення лічильника газу з нього просили плату і тільки після цього готові були з’єднати пристрій обліку з плитою. Не дивлячись на рішення суду на свою користь, квартира була без газу. Також він судився з тепловиками щодо укладання договору, але його разу програв.
В енергетичних компаніях на це відповіли, що в них підписана угода на енергопостачання із жінкою, а до чого в цій історії чоловік – не зрозуміло. Крім того, працівників три роки не допускали до перевірки лічильника, хоча він не є особистою власністю чоловіка. До того ж чоловік вже позивався щодо заміни лічильника і програв у всіх судах.
Суд вивчив всі обставини справи та встановив, що немає доказів того, що чоловік має якесь відношення до спірного житла. Тому неможливо було встановити всі інші обставини справи. Через це у березні 2020 року суддя Амур-Нижньодніпровського райсуду Дніпропетровська ухвалила, що 100 тис. грн від енергетиків чоловік не отримає.
Дніпрянин не погодився з цим рішенням і подав на нього скаргу. Але судді Дніпровського апеляційного суду вирішили, що немає підстав змінювати рішення своєї колежанки.
Через це чоловік звернувся до Верховного Суду. Він заявив, що право на захист у суді не залежить від місця проживання чи місця перебування. Проте там судді також не стали на бік мешканця Дніпра.
Інформатор розповідав, чому Київ повернувся до графіків відключень світла після Нового року.