Чоловік просить Укрзалізницю повернути гроші за квитки на потяг Київ-Москва - рішення суду

Читать на русском

Чоловік неодноразово звертався у касу станцій Сарни та Рівне для отримання сплачених за проїзні документи кошти, але безрезультатно

Читать на русском
Укрзалізниця
Суд став на бік чоловіка, який вимагав Укрзалізницю повернути йому 3 345 гривень за невикористані квитки

Чоловік неодноразово звертався у касу станцій Сарни та Рівне для отримання сплачених за проїзні документи кошти, але безрезультатно

Чоловік придбав два квитки на потяг сполученням Київ-Москва. Це обійшлося йому в 3 345 гривень. Рейс скасували, а кошти Укрзалізниця не повернула, тож він звернувся до суду. 

Як йдеться у рішенні Сарненського районного суду Рівненської області, чоловік придбав квитки на потяг №006 сполученням Київ-Москва у плацкартному вагоні (відправлення 22 березня 2020 року). Однак на виконання постанови КМУ 18 березня 2020 року перевезення пасажирів залізничним транспортом призупинили. 

Чоловік неодноразово звертався у касу станції Сарни та станції Рівне для отримання сплачених за проїзні документи кошти. Йому відмовили через відсутність коштів у касі, що обумовлено великою кількістю повернутих пасажирами квитків. Згодом діяльність пасажирських перевезень та роботу квиткових кас частково відновили, однак він не надав довідки чи відповідного документа, які б підтвердили причину невчасного звернення із вимогою про повернення коштів, а тому отримав відмову.

Метою поїздки чоловіка було лікування його матері, яка має певне хронічне захворювання, через що скасування рейсу та подальша тривала процедура, пов'язана із намаганням повернути втрачені кошти, призвела до заподіяння певних моральних страждань. Він оцінив їх у 800 гривень. 

Яким було рішення суду? 

Суд повністю задовольнив позов чоловіка. З акціонерного товариства "Укрзалізниця" на його користь стягнуть 3 345 гривень (відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок неповернення платежу за невикористані квитки), 800 гривень (відшкодування моральної шкоди, а також 1 100 гривень (судові витрати).

"Вартість проїзних документів становить 1 672 гривень за один квиток, проїзні документи не використовувались позивачем повністю. Суд вважає обґрунтованою вимогу щодо відшкодування вартості квитків у сумі 3 345 гривень, оскільки доказів на спростування обставин не надали", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.