Чоловік помер, поки судився з Ощадбанком: чи повернув суд його вклад спадкоємиці

Читать на русском

Вкладник вимагав повернути його заощадження та компенсувати моральну шкоду

Читать на русском
Чоловік помер, поки судився з Ощадбанком: чи повернув суд його вклад спадкоємиці
Перевірка виявила, що працівниця банку вкрала гроші

Вкладник вимагав повернути його заощадження та компенсувати моральну шкоду

У вересні 2015 року чоловік прийшов до філії Миколаївського обласного управління «Ощадбанку», щоб зробити вклад. Він приніс до банку 1500 грн і погодився їх там залишити під 17,5 % річних строком на 18 місяців. Коли настав час отримувати заощадження, то виявилося, що з його депозитного рахунку хтось вже зняв гроші.

Чоловік звернувся до банку за роз’ясненнями, проте там йому називали різні причини й підстави, що гроші виплатити немає можливості. Виявилося, що заощадження вкрала співробітниця банку і вклад повернуть як тільки суд визнає її винною.

Службова перевірка показала, що у лютому 2017 року провідний економіст сектору роздрібного бізнесу одного з відділень підробила відомості щодо видачі чоловікові його вкладу. У фальшивому документі вона намалювала його підпис і поставила свій, таким чином зробивши заяву на видачу готівки офіційною.

Вже у червні 2021 року суд призначив шахрайці п’ять років в’язниці, проте дав три роки іспитового строку. Від неї за рішенням суду «Ощадбанк» отримав 24 тис. 670,23 грн. Проте вкладник свої гроші так і не отримав.

Що було у суді

Чоловік просив суд стягнути з «Державного ощадного банку України» 8 тис. 064 грн депозиту,  4 тис. 304,50 грн інфляційних збитків, 8 тис. 064 грн пені та 10 тис. грн моральної шкоди.

На це у банку відповіли, що у позові не вистачає конкретики: немає доказів щодо наявності або відсутності заборгованості за договором вкладу та немає фактів заподіяння моральної шкоди. До того ж представник «Ощадбанку» заявив, що вже запізно вимагати компенсувати інфляційні збитки та стягувати штраф.

Однак у червні 2021 року стало відомо, що вкладник помер і засідання перенесли на іншу дату, щоб його дочка як спадкоємиця могла доєднатися до справи. Під час розгляду справи суд встановив, що дочка теж не отримала 8 тис. 064 грн вкладу свого батька. І вирок щодо співробітниці не вплинув на обов`язок банку виконувати свої зобов`язання.

Тому у листопаді 2022 року суддя Казанківського районного суду Миколаївської області ухвалила, що «Державний ощадний банк України» має виплатити дочці свого вкладника 8 тис. 064 грн вкладу та 1 тис. 587,80 грн інфляційних витрат. Проте крапку у цій суперечці поки не поставлено.

З судового реєстру відомо, що таке рішення не влаштувало державний банк і у грудні 2022 року він подав на нього скаргу. Найближче засідання призначено на 25 січня.

Що змінилося з 1 січня для клієнтів «Ощадбанку»

Інформатор повідомляв, що «Ощадбанк» продовжив дію платіжних карток, термін яких минув чи закінчиться протягом найближчих місяців. Такі картки діятимуть до 31 травня 2023 року. Продовження відбувається автоматично. Для цього клієнтам не потрібно звертатися до відділень банку.

«Ощадбанк» також розширив умови доступного кредитування за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для ФОП. Підприємці можуть отримати кредит без застави майна (такий кредит має бути забезпечений порукою). Скористатися таким кредитуванням можуть підприємці із 10 областей: Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької.

За умовами кредитування сума кредиту має становити до 500 тис. грн. Кредити видаються терміном від 6 до 12 місяців.

Інформатор писав, що у фальшивому чат-боті «Ощадбанку» жінка передала шахраям інформацію по картці.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.