Чоловік крав пальне на АЗС Shell через Bluetooth: як він це зробив

Читать на русском

На АЗС аферисти крали пальне через Bluetooth на смартфон

Читать на русском
Пальне
На АЗС аферисти крали пальне через смартфон

На АЗС аферисти крали пальне через Bluetooth на смартфон

Один із клієнтів автозаправної станції систематично крав пальне за допомогою звичайного Bluetooth-з’єднання. Припускається, що таким чином чоловік привласнив понад 3 тисячі літрів бензину. Стало відомо, яку схему розробили аферисти та як це відбувалося.     

Як повідомило видання  FOX 2, це сталося на автозаправній станції Shell у Детройті (США). З'ясувалося, що працівники АЗС почали помічати нестачу пального. В результаті перевірок вони побачили, що принаймні один із клієнтів станції навчився обходити безпекові обмеження та заправлявся безплатно. Зробив він це, як припускають правоохоронці, за допомогою Bluetooth-з’єднання на своєму смартфоні. Аферист зламав одну з помп за допомогою цієї технології, а потім заправляв бак безкоштовно.     

Співробітники АЗС також розповіли, що підозрюваний нібито зустрічався з іншими водіями, і міг допомагати їм безкоштовно заправляти автомобілі. При цьому, за словами адміністраторів станції, те, що вони можуть тільки безпорадно спостерігати за цим та повсякчас викликати поліцію. Кожен раз, коли вручну або за допомогою автоматики, помпу намагалися полагодити, це не діяло.     

Наразі правоохоронці ще до кінця не зрозуміли, як саме аферистам вдається відключати помпи на АЗС. Проте саме версію про те, що це гаджет з Bluetooth, яким керують зі смартфона, наразі вважають найбільш правдивою. Як припускають, цей спосіб може бути націлений на те, щоб обходити платіжну систему АЗС, 

Як аферисти обманюють українців?

Нещодавно в Києві правоохоронці розкрили нову шахрайську схему. Як виявилося, аферисти створювали тематичні Telegram-канали, а потім заволодівали даними користувачів за допомогою фейкових чат-ботів ДТЕК. Для того, щоб збільшувати аудиторію своїх Telegram-каналів члени групи використовували рекламування за допомогою спам-розсилки: завдяки цьому аферисти заволоділи грошима довірливих користувачів. Організатором та членами групи виявилися мешканці Одеської області. Правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку та серверне обладнання, яке використовували для порушення закону. Робота фішингових ботів уже заблокована. 

"Нагадуємо, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду", - зазначили в прокуратурі.       

Також в українських соціальних мережах поширюється нова схема аферистів. Як виявилося, в соцмережах зловмисники публікують повідомлення в стилі "подивіться, хто загинув у ДТП". При переході на емоційне посилання власник облікового запису втрачає доступ до своїх даних і керування сторінкою переходить до шахраїв. Експерти дали поради, як не стати жертвою аферистів:

  • Не переходити за сумнівними посиланнями;
  • Тримати в секреті свої логіни та паролі;
  • Не вводити логіни та паролі на незнайомих та підозрілих сайтах;
  • Змінити всі свої паролі, якщо випадково перейшли за підозрілим посиланням. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.