Головна
Україна
Події
13:00, 1 Липня
Информатор UA

Интро

Якщо людина потрапила у полон, треба зробити два кроки. Сім'я та близькі родичі полоненого можуть повідомити про це у відповідні органи, а далі звернутися у міжнародні організації. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство внутрішніх справ України.  Крок перший: Для отримання або надання інформації громадяни можуть звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених. Це можна зробити за телефонами +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01 або надіславши запит на електронну пошту united.centre.ssu@gmail.com. З відповідними запитами можна звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 1648 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків із-за кордону). Також є варіант звернення на електронну пошту, яка розміщена на сайті Бюро: nib.gov.ua. Окрім того, розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, де за телефоном (044) 428-62-74 можна отримати необхідну інформацію, або надіслати електронний запит на адресу contact@gur.gov.ua. Дізнатися про те, що особа захоплена у полон можна за телефоном довіри МВС: +38 089-420-18-66. Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67. Отриману заяву зареєструють в журналі Єдиного обліку та внесуть відомості до ЄРДР для досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою «знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України». Крок другий: Після виконання першого кроку, а саме отримання офіційної відповіді рекомендують звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155. Також можна підготувати звернення до Європейського суду з прав людини та до комітету з прав людини ООН. Нагадаємо, в Україні через війну зникли безвісти більше 10 тисяч людей. Крім того, у російському полоні знаходяться понад 1,5 тисячі цивільних українців.  Також Інформатор писав, як в Україні шукають безвісти зниклих та загиблих за ДНК. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Що робити, якщо людина потрапила у полон окупантів

Читать на русском

Отримати або надати інформацію може сім'я та близькі родичі

Читать на русском
Що робити, якщо людина потрапила у полон окупантів

Отримати або надати інформацію може сім'я та близькі родичі

Якщо людина потрапила у полон, треба зробити два кроки. Сім'я та близькі родичі полоненого можуть повідомити про це у відповідні органи, а далі звернутися у міжнародні організації.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство внутрішніх справ України

Крок перший:

Для отримання або надання інформації громадяни можуть звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених. Це можна зробити за телефонами +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01 або надіславши запит на електронну пошту united.centre.ssu@gmail.com.

З відповідними запитами можна звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 1648 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків із-за кордону). Також є варіант звернення на електронну пошту, яка розміщена на сайті Бюро: nib.gov.ua.

Окрім того, розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, де за телефоном (044) 428-62-74 можна отримати необхідну інформацію, або надіслати електронний запит на адресу contact@gur.gov.ua. Дізнатися про те, що особа захоплена у полон можна за телефоном довіри МВС: +38 089-420-18-66.

Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67.

Отриману заяву зареєструють в журналі Єдиного обліку та внесуть відомості до ЄРДР для досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою «знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України».

Крок другий:

Після виконання першого кроку, а саме отримання офіційної відповіді рекомендують звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155. Також можна підготувати звернення до Європейського суду з прав людини та до комітету з прав людини ООН.

Нагадаємо, в Україні через війну зникли безвісти більше 10 тисяч людей. Крім того, у російському полоні знаходяться понад 1,5 тисячі цивільних українців. 

Також Інформатор писав, як в Україні шукають безвісти зниклих та загиблих за ДНК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.