Що із переговорами? Подоляк розповів, чому застопорився процес і чи можна закінчити війну дипломатичним шляхом

Пояснення та прогнози

Що із переговорами? Подоляк розповів, чому застопорився процес і чи можна закінчити війну дипломатичним шляхом

Чому переговорний процес між Україною та Росією застопорився? Наскільки реально закінчити війну за столом переговорів, а  не на полі бою? Що робив на переговорах у Стамбулі Роман Абрамович? Чи тривають таємні переговори?

Про це розповів радник офісу президента України, учасник переговорної групи між Росією та Україною Михайло Подоляк. Далі – його пряма мова.

Чому застопорилися переговори

У рф в середині переговорного процесу, особливо після відходу росіян з Київської області, коли стало зрозуміло, як росія веде цю війну по відношенню до мирних громадян, відбулася дика консервація пропагандистських кліше всередині політичної еліти. Вона стала ще радикальнішою, ще більш людиноненависницькою. Свою абсурдну пропаганду використовують як аргументацію права вбивати людей. У прямому сенсі. Вони не зрозуміли, що діалог треба вести з об'єктивних реалій, а не зі своїх уявлень про “нацистів”, “натовські біолабораторії” тощо. Це все стало в набагато потворніших формах домінувати в елітній громадській думці рф. Це абсолютно зламало логіку і переговорного, і дипломатичного процесу, і будь-яких невійськових форматів взаємодії з рф.

Росія сьогодні у всіх викликає роздратування повною невідповідністю своїх заяв та дій. Це відбувається в інформаційну епоху. У них в очах незамутнена віра в те, що вони кажуть, у найабсурдніші аргументи. Ці люди некритично ставляться і до свого стану, і до того, що говорять, і до того, що вони роблять. Нам, практичним людям, неможливо переконати ірраціональних людей у ​​тому, що це неправильно.

Прогнози розвитку війни

Математика війни - це кількість сил, засобів, техніки, які ви можете витратити в той чи інший момент війни. Математика на сході України зараз на користь росії. Вони сконцентрували достатній обсяг резервів. Україна лише починає підтягувати необхідні резерви та ресурси, які нам допомагають придбати наші партнери. Математично ми зможемо про це говорити за місяць-півтора. 

Саме тому росія зараз розконсервовує свою агентську мережу по всьому світу і проросійське лобі вимагає негайно сісти за стіл переговорів, піти на якісь поступки рф. Ми розуміємо це бажання отримати негайний результат на користь рф. Це неможливо! Зі стратегічного погляду для України це немислимо! Будь-які переговори на умовах рф —  відкладена війна.

Психологія війни. Чинники панічних настроїв у росії, внутрішнього конфлікту в політичній еліті рф, санкційного тиску, відмови проросійського лобі працювати з росією. Усі вони можуть прискорити фіналізацію війни не на користь рф.

Хто може навести мости у переговорах?

Не думаю, що сьогодні вдасться якимось людям, які не були в процесі переговорів, налагодити додаткові непублічні мости. Роман Абрамович займався медіацією, намагався згладити ультимативні взаємні вимоги та перевести розмову у конструктивне русло. До певного етапу це було можливе. Але після того, як усі побачили спосіб ведення російсією війни, все змінилося.

Чи планує Україна обстріл території росії?

Не слід забувати, що війна триває на території України. Україна до росії не заходила, нікого там не вбивала, не розстрілювала, не бомбила. Я розумію, що все у них йде за планом і вони самі бомбардують цього разу не Воронезьку, а Білгородську та Курську області. Україна не заходила на російську територію, масово не вбивала людей, не руйнувала інфраструктуру. Ініціатором війни на території України, використовуючи усю неядерну зброю зі своїх арсеналів, виступає росія.

Медведєв на повному серйозі обговорює, що не дай боже хтось дасть Україні зброю дальністю 100 км, забуваючи, що росія застосовує ракети з дальністю 5000 км. Літаки стратегічної авіації кружляють десь над Каспієм, тим часом знищуючи Львів, Одесу. Стріляють вони,  зазвичай, не по військових об'єктах, а по мирних кварталах. У білорусі чи Бєлгородській області стоять ракети дальністю 500 км. Вони атакують територію України, суверенної держави всіма видами неядерної зброї дальністю до 5000 км. 

Ми хочемо боронитися. Армія рф прийшла у Херсонську область і почала пачками заарештовувати там людей. Тому що вони люблять Україну, а росію – ні. Ми маємо туди зайти, деблокувати цих людей, які не хочуть жити у таборі під російською окупацією. Нам потрібна зброя, здатна досягти фортифікаційних споруд російської армії. 

Чи атакуватимемо ми російську територію? А навіщо? Ми хочемо звільнити свою територію. Йде класична визвольна оборонна війна. Захоплювати росію нам  не цікаво. Ми не зможемо контролювати територію, яка не хоче жити у цивілізованому світі. Росія має пройти через внутрішню трансформацію.

Програш росії має стати метою всіх держав, які прагнуть миру

Програш росії у військовому сенсі слова має стати ключовою метою для всіх держав, які зацікавлені в існуванні більш-менш зрозумілому з точки зору безпеки світу. Програш росії - це не питання території або ринку, це можливість внутрішньої трансформації рф. Будь-який інший варіант закінчення війни приведе росію до більшої ескалації, до реваншизму, погіршить її внутрішній стан та зробить її ще більш небезпечною.  

Конспектувала Ольга Палій

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube