Чим небезпечні вебкамери, роботу яких СБУ просить зупинити

Особливо це стосується автоматичного відеофіксування поблизу житлових та соціальних споруд, дорожньо-транспортних, промислових і торговельних об'єктів

Чим небезпечні вебкамери, роботу яких СБУ просить зупинити
Чим небезпечні вебкамери, роботу яких СБУ просить зупинити

Росія у травні масовано атакує Україну ракетами та дронами, а вебкамери українців лише допомагають ворогові коригувати свої удари. Саме тому СБУ звернулась до громадян та закликала їх припинити трансляції з вебкамер або ж вимкнути їх.

Силовики зазначили, що особливо важливо вимикати камери спостереження довкола житлових, адміністративних, важливих промислових, оборонних та інших об'єктів.

В СБУ заявили, що пристрої спостереження є вразливими для росіян. Вони доволі легко можуть їх зламати та використати для коригування чи уточнення даних для обстрілів.

Служба безпеки закликала українців повідомляти про виявлені стріми з таких камер на офіційний чат-бот СБУ.

Також силовики вкотре нагадали, що заборонено знімати та поширювати фото- та відеоматеріали, що стосуються діяльності Збройних Сил та наслідків ворожих обстрілів.

Розповсюдження таких записів є злочином, за який передбачено покарання до 12 років ув'язнення.

Чому вебтрансляції є вразливими?

Вебтрансляції, як і будь-які інші вебсистеми, можуть бути вразливими для хакерських атак з різних причин. Ось деякі поширені причини, чому вебтрансляції можуть бути вразливими:

  • Недостатня безпека мережі. Якщо мережа, через яку передаються вебтрансляції, не належним чином захищена, хакери можуть перехопити цей трафік і зловживати отриманою інформацією. Це може стати можливим через недостатнє шифрування або слабкість протоколів передачі даних.
  • Вразливості програмного забезпечення. Вебтрансляції використовують програмне забезпечення для кодування, передачі і відтворення відео або аудіо. Якщо у програмному забезпеченні є вразливі місця, хакери можуть експлуатувати їх для виконання атак, приміром,  для введення шкідливого коду або отримання несанкціонованого доступу.
  • Недостатня аутентифікація та авторизація. Якщо вебтрансляції не вимагають сильної аутентифікації користувачів або не належним чином керують доступом до відео або аудіо контенту, хакери можуть отримати доступ до недозволених ресурсів або вплинути на вміст, змінюючи або поширюючи неприпустимий вміст.
  • Атаки на протоколи потокової передачі даних. Протоколи, які використовуються для потокової передачі даних у вебтрансляціях, можуть мати вразливості, які можуть використати хакери для розриву з'єднання, перехоплення потоку даних або зміни переданих даних.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що відома блогерка Анна Алхім могла скоригувати ракетний удар по Дніпру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube