«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Інформатор зібрав основні досягнення року, що минає в різних сферах життя українців
Минулий рік, не був легким для більшості українців. Але були в ньому і перемоги, про які Інформатор розповість вам напередодні року прийдешнього, сміємо сподіватися, більш щасливого і менш напруженого.
Рік 2020 приніс труднощі планетарного масштабу у вигляді пандемії COVID-19 . Однак, були в ньому і позитивні звершення, зокрема для нашої країни. На них і зосередимося.
У 2020 Україна отримала статус партнера НАТО
Україна стала шостим партнером розширених можливостей НАТО.Цей статус допоможе їй посилити оперативну сумісність своїх військ з силами альянсу, але просування до членства в НАТО не означає.
Таке рішення прийняла у червні Північноатлантична рада. Таким чином, Україна стала шостим таким партнером НАТО, поряд зі Швецією, Фінляндією, Грузією, Австралією і Йорданією.
Санкції проти Росії від міжнародних партнерів
України вдалося зберегти дипломатичний дискурс щодо Росії як агресора на міжнародній арені. Це посприяло тому, що партнери України, а саме США і Євросоюз зберегли і навіть посилили санкції проти РФ як окупанта.
Так, у вересні в американському посольстві в Україні різко засудили проведення місцевих виборів в окупованому Криму і заявили, що «Санкції будуть тривати, поки Росія не поверне Україні контроль над Кримом і не вийде з Донбасу» .
У листопаді цього року Палата представників і Сенату США погодили впровадження додаткових санкцій проти російського газопроводу «Північний Потік-2».Вони будуть в законі про державну оборону США на 2021 рік.
У той же час заступник державного секретаря США Стівен Біген заявляв, що в разі, якщо Росія не приєднається до діалогу зі встановлення миру і територіального суверенітету на Донбасі, США відповість посилення санкцій.
У грудні Європейський Союз взяв приклад Штатів і також продовжив економічні санкції проти Росії як агресора. Санкції пов'язані з окупацією Криму і продовжені на півроку.
«Європейська рада дійшла згоди щодо продовження санкцій проти Росії», - заявив прес-секретар голови Європейської ради Баренди Лейтсо.
Рейтинги відкритості і місце України в них: в чомусь навіть випередили країни ЄС
Цього року Україна вперше увійшла до рейтингу відкритих даних Open Data Maturity Report-2020 року,чим зрівнялася за рівнем відкритості даних, а в деяких випадках навіть перевершила країни ЄС.
Так, Україна отримала бали за наступними напрямками:
Україна потрапила до топ-100 рейтингу свободи преси
За даними міжнародної неурядової організації «Репортери без кордонів»,в цьому році наша країна зайняла 96 місце в «Індексі свободи преси». Країна піднялася на шість позицій в порівнянні з минулим роком. Правда, уточнюється, що загальне поліпшення позиції України в рейтингу відбулося через погіршення показників інших країн. Тобто фактичного зростання не було.
Як не було і погіршення ситуації зі свободою слова в Україні. Однак в організації висловили думку, що зміна влади не вплинуло на ситуацію з нападом на журналістів в нашій країні. Там закликали зменшити вплив олігархів на медіа і сприяти незалежності журналістів.
В Україні зростає загальний рівень якості життя
Індекс людського розвитку (ІЛР) є комплексним порівняльним показником очікуваної тривалості життя, грамотності, освіти і рівня життя для країн у всьому світі.
Загальний коефіцієнт України становить 0,779 з максимальних 1,000. Згідно з індексом, очікувана тривалість життя українців становить 72,1 року. Індекс освіти (середня тривалість навчання населення) очікувана тривалість навчання населення - 15,1 року.
Зараз наша країна займає 74 місце. Перше місце в рейтингу зайняла Норвегія, а за нею Німеччина, Швейцарія, Австралія та інші. Нам є куди рости.
В Україні закінчився найбільш важливий етап децентралізації
У 2020 сформована нова територіальна основа для роботи органів місцевого самоврядування.Це дозволить дати громадам рівні повноваження і ресурси для їх розвитку.
«З державної у комунальну власність громад передано понад 2 млн гектарів сільськогосподарських земель. А громади вийшли на прямі міжбюджетні відносини, тобто фактично отримали свої незалежні бюджети », - відзвітував прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Не без спортивних досягнень
Київський футбольний клуб «Динамо» увійшов до списку кращих клубів європейської Ліги чемпіонів з 1955 по 2020 роки. Туди команду включив союз футбольних асоціацій UEFA.
Українська команда виявилася на 11 місці найпрестижнішого європейського футбольного турніру.
«Київське« Динамо », що зайняло одинадцяте місце, - це команда з найвищим рейтингом, ніколи не завойовували чемпіонат Європи і навіть не вийшла у фінал», - йдеться в супровідному тексті до таблиці.
Раніше Інформатіор повідомляв, чим запам'ятався 2020 рік Україні і світу .