Чим хорошим запам'ятається 2020 рік: досягнення України

Читать на русском

Інформатор зібрав основні досягнення року, що минає в різних сферах життя українців

Читать на русском

Інформатор зібрав основні досягнення року, що минає в різних сферах життя українців

Минулий рік, не був легким для більшості українців. Але були в ньому і перемоги, про які Інформатор розповість вам напередодні року прийдешнього, сміємо сподіватися, більш щасливого і менш напруженого.

Рік 2020 приніс труднощі планетарного масштабу у вигляді пандемії COVID-19 . Однак, були в ньому і позитивні звершення, зокрема для нашої країни. На них і зосередимося.

У 2020 Україна отримала статус партнера НАТО

Україна стала шостим партнером розширених можливостей НАТО.Цей статус допоможе їй посилити оперативну сумісність своїх військ з силами альянсу, але просування до членства в НАТО не означає.

Таке рішення прийняла у червні Північноатлантична рада. Таким чином, Україна стала шостим таким партнером НАТО, поряд зі Швецією, Фінляндією, Грузією, Австралією і Йорданією.

Санкції проти Росії від міжнародних партнерів

України вдалося зберегти дипломатичний дискурс щодо Росії як агресора на міжнародній арені. Це посприяло тому, що партнери України, а саме США і Євросоюз зберегли і навіть посилили санкції проти РФ як окупанта.

Так, у вересні в американському посольстві в Україні різко засудили проведення місцевих виборів в окупованому Криму і заявили, що «Санкції будуть тривати, поки Росія не поверне Україні контроль над Кримом і не вийде з Донбасу» .

У листопаді цього року Палата представників і Сенату США погодили впровадження додаткових санкцій проти російського газопроводу «Північний Потік-2».Вони будуть в законі про державну оборону США на 2021 рік.

У той же час заступник державного секретаря США Стівен Біген заявляв, що в разі, якщо Росія не приєднається до діалогу зі встановлення миру і територіального суверенітету на Донбасі, США відповість посилення санкцій.

У грудні Європейський Союз взяв приклад Штатів і також продовжив економічні санкції проти Росії як агресора. Санкції пов'язані з окупацією Криму і продовжені на півроку.

«Європейська рада дійшла згоди щодо продовження санкцій проти Росії», - заявив прес-секретар голови Європейської ради Баренди Лейтсо.

Рейтинги відкритості і місце України в них: в чомусь навіть випередили країни ЄС

Цього року Україна вперше увійшла до рейтингу відкритих даних Open Data Maturity Report-2020 року,чим зрівнялася за рівнем відкритості даних, а в деяких випадках навіть перевершила країни ЄС.

Так, Україна отримала бали за наступними напрямками:

  • державна політика (554 бали, або 85%), в той же час, середній показник країн ЄС - 85%;
  • єдиний державний веб-портал відкритих даних (569 балів або 88%) - дослідники високо оцінили функціонал національного порталу data.gov.ua,в той час, як середній рівень країн ЄС - 79%;
  • вплив відкритих даних в таких сферах: економічна, державна управління, соціальна, екологічна (550 балів або 85%), в цей же час середній рівень країн ЄС - 72%.

Україна потрапила до топ-100 рейтингу свободи преси

За даними міжнародної неурядової організації «Репортери без кордонів»,в цьому році наша країна зайняла 96 місце в «Індексі свободи преси». Країна піднялася на шість позицій в порівнянні з минулим роком. Правда, уточнюється, що загальне поліпшення позиції України в рейтингу відбулося через погіршення показників інших країн. Тобто фактичного зростання не було.

Як не було і погіршення ситуації зі свободою слова в Україні. Однак в організації висловили думку, що зміна влади не вплинуло на ситуацію з нападом на журналістів в нашій країні. Там закликали зменшити вплив олігархів на медіа і сприяти незалежності журналістів.

В Україні зростає загальний рівень якості життя

Відповідно до щорічного звіту ООН про розвиток людського потенціалу в 2020 році Україна піднялася на 14 позицій .

Індекс людського розвитку (ІЛР) є комплексним порівняльним показником очікуваної тривалості життя, грамотності, освіти і рівня життя для країн у всьому світі.

Загальний коефіцієнт України становить 0,779 з максимальних 1,000. Згідно з індексом, очікувана тривалість життя українців становить 72,1 року. Індекс освіти (середня тривалість навчання населення) очікувана тривалість навчання населення - 15,1 року.

Зараз наша країна займає 74 місце. Перше місце в рейтингу зайняла Норвегія, а за нею Німеччина, Швейцарія, Австралія та інші. Нам є куди рости.

В Україні закінчився найбільш важливий етап децентралізації

У 2020 сформована нова територіальна основа для роботи органів місцевого самоврядування.Це дозволить дати громадам рівні повноваження і ресурси для їх розвитку.

«З державної у комунальну власність громад передано понад 2 млн гектарів сільськогосподарських земель. А громади вийшли на прямі міжбюджетні відносини, тобто фактично отримали свої незалежні бюджети », - відзвітував прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Не без спортивних досягнень

Київський футбольний клуб «Динамо» увійшов до списку кращих клубів європейської Ліги чемпіонів з 1955 по 2020 роки. Туди команду включив союз футбольних асоціацій UEFA.

Українська команда виявилася на 11 місці найпрестижнішого європейського футбольного турніру.

«Київське« Динамо », що зайняло одинадцяте місце, - це команда з найвищим рейтингом, ніколи не завойовували чемпіонат Європи і навіть не вийшла у фінал», - йдеться в супровідному тексті до таблиці.

Раніше Інформатіор повідомляв, чим запам'ятався 2020 рік Україні і світу .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.