Чи звільняються від мобілізації люди, притягнуті до кримінальної відповідальності: відповідь ТЦК

Читать на русском

Якщо громадяни отримали повістку та відмовились служити ЗСУ, їм може загрожувати від адміністративного до кримінального провадження, проте у будь-якому разі обов'язок служити лишається і не зникає

Читать на русском
Повістка, мобілізація
Кримінальна відповідальність не звільняє від служби в ЗСУ

Якщо громадяни отримали повістку та відмовились служити ЗСУ, їм може загрожувати від адміністративного до кримінального провадження, проте у будь-якому разі обов'язок служити лишається і не зникає

Кримінальна відповідальність за правопорушення не дає відстрочки чи скасування обов'язку служити у Збройних силах України. У разі, якщо проти громадянина відкрите кримінальне провадження та його засуджено до умовного позбавлення волі, він всеодно буде зобов'язаний явитись до ТЦК. Також військкоми наголосили, що зараз за ухилення від мобілізації можна сісти за грати без випробувального терміну. 

Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК та СП. Військові наголосили, що адміністративне покарання у вигляді штрафу також не лишає людину від необхідності пройти військову службу

"Зокрема вони й надалі підлягають мобілізації. Проте відтепер за ухилення від мобілізації громадянин відразу відправиться за ґрати. Навіть без повторної кримінальної справи, оскільки такі громадяни стають на облік в органах пробації й саме орган пробації вносить до суду подання, в якому вказує прохання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення чоловіка для відбування призначеного йому покарання", — йдеться в повідомленні.

За даними військкомів, у разі, якщо військовозобов’язаний не хоче отримати сповіщення про прибуття до ТЦК та СП для уточнення військово-облікових даних, то його за це можуть покарати за статтею 210 КУпАП. Вона передбачає 850-1700 грн штрафу. Аналогічно й з громадянами, які отримали повістку, але не прибули до військкомату у визначений на ній час. Якщо громадянин повторно порушує, то він може отримати від 3400 до 8500 гривень штрафу, або рік виправних робіт.

У разі, якщо українець прибув до ТЦК та СП за викликом, пройшов військово-лікарську комісію, був визнаний придатним, чи обмежено придатним та отримав мобілізаційне розпорядження, але врешті не з'явився у визначений час на повістці, її не прибув до навчального центру - він буде звинувачений у порушенні за статтею 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період), і його притягнуть до кримінальної відповідальності. В такому випадку, чоловіку буде загрожувати від трьох до п'яти за ґратами. Однак, суди часто пробачають громадянам та замінюють позбавлення волі випробувальним терміном.

Справи про ухиляння після проходження ВЛК

Раніше Інформатор вже повідомляв, в Україні є кримінальні справи проти громадян, де згадується, що вони відмовлялись виконувати наказ про прибуття до ТЦК після проходження ВЛК. Одним з таких людей став мешканець міста Кам’янка Черкаської області, який не схотів служити у лавах ЗСУ. Він пройшов ВЛК, але не прибув до пункту відрядження у військову частину. Чоловіку 32 роки, він був на військовому обліку РТЦК та СП. Тому проти нього було порушено справу і висунуто звинувачення за статтею 336 Кримінального кодексу України. 

Також була справа проти 40-річного мешканця Снятинської громади на Коломийщині. Йому винесли вирок за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. Зазначається, що чоловік отримав повістку, пройшов ВЛК, а також був визнаний придатним, проте не явився до військової частини. Суд визнав його винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ( ст. 336 КК України). Йому присудили 3 роки позбавлення волі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.