Чи зможе росія налагодити власне виробництво дронів-камікадзе: думка експерта

Країна-агресорка хоче виготовляти в себе тисячі дронів-камікадзе

Чи зможе росія налагодити власне виробництво дронів-камікадзе: думка експерта
Росія та Іран опрацьовують план з будівництва на території країни-агресорки нового завода для виробництва іранських дронів-камікадзе типу "Shahed"

Росія не впорається з виробництвом дронів-камікадзе "Shahed-131", "Shahed-136". Навіть попри те, що Іран передає їй необхідні технології. Експерт вважає, що виготовляти БПЛА зможуть почати хіба що вже після завершення війни. 

Про це в інтерв'ю "ТСН.ua" розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Він прокоментував наміри Кремля побудувати завод з виробництва безпілотників у рф. Як повідомив експерт, в самому Ірані виробляється не більше, ніж 50 дронів кожної номенклатури на місяць.

"Зараз Іран не може впоратися повноцінно з контрактом на постачання 1 750 дронів росії. Зараз вона отримала тільки дві партії загальною кількістю 750 одиниць. Отже, країна, яка зробила ці дрони-камікадзе, не може їх виробляти у великій кількості. А росія, яка не спромоглася таку технологію в себе реалізувати за останні 30 років, отримує проєктну документацію, лінії виробництва, і буде виробляти значно більше? Як там кажуть, 6 000 на рік? Іран може виробляти максимум 1 000-1 200 на рік. А росія, яка цього ніколи не виробляла? До того ж коли вона може розпочати виробництво цих дронів? У серпні, у вересні, коли вже війна може закінчитися? Вона ніколи не зможе виробляти 6 000 дронів", - переконаний Коваленко.

Він нагадав, що у жовтні 2021 року російський диктатор володимир путін вихвалявся тим, що на озброєнні його армії 2 000 дронів. Тобто за 30 років, маючи всі можливості, зробили лише таку кількість. 

"Тобто, вони за 30 років зробили 2 000 дронів, маючи всі можливості. А зараз вони хочуть виробляти на рік 6 000 "Shahed", які вони взагалі не знають, як робити, поки іранці не підкажуть", - наголосив Коваленко. 

Експерт також зауважив, що виробництво дронів буде знаходитись приблизно на відстані 1 000 кілометрів від кордону з Україною. За його словами, це не така велика відстань. 

Що відомо про будівництво заводу з виробництва дронів на території рф

7 лютого у своєму зведенні аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що росія могла купувати безпілотники та деталі до них в Ірану. Цьому, очевидно, сприяла неефективність західних санкцій проти поставок компонентів зброї Тегерану. Дві країни планують побудувати завод з виробництва дронів на території держави-агресорки. Відомо, що один такий іранський завод вже є в Таджикистані. Його відкрили у травні 2022 року в державі-члені Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) і кандидаті на вступ до Євразійського економічного союзу (ЄАЕС). Аналітики вважають, що росія може використовувати свої значні економічні зв'язки з Таджикистаном через ОДКБ і ЄАЕС для відмивання компонентів безпілотників або закупівлі виготовлених дронів для використання проти України в обхід міжнародних санкцій. Вага бойової частини дрона-камікадзе до 40 кілограмів. Удар утворює потужну вибухову хвилю та велику кількість дрібних уламків. Тому, у разі небезпеки варто користуватись підвалами, цокольними поверхами будинків, підземними паркінгами та ні в якому разі не ховатися у під’їздах чи в автівці. Якщо атака застала на вулиці, потрібно лягти на землю та закрити голову руками або сумкою, бажано в заглибині чи за бордюром. Про переміщення дронів або місце їх падіння повідомляйте за номером 102. Не намагайтеся збити безпілотник самостійно

Нагадаємо, Іран та росія домовляються спільно виготовляти нові та більш швидкі "Shahed". Крім того, «ловці шахедів» нарешті приїхали в Україну.

Також Інформатор писав, що ЗСУ збили 24 іранських дронів-камікадзе.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube