Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
У Раді казали, що подорожчання не буде
В Україні протягом жовтня-листопада дорожчатимуть чи не всі продукти. Серед причин зміна вартості пального. За підсумками цього місяця очікується зростання в середньому на 2 гривні на літрі.
Таку думку в коментарі Фокусу висловив експерт з питань енергетики Леонід Косянчук. Він нагадав, що у Раді казали, що подорожчання не буде.
"Ми ще на початку червня казали, що скасування пільгового оподаткування призведе до того, що ми повернемося до кризових цін травня 2022 року. Пан голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Гетманцев казав, що подорожчання не буде – все буде коштом операторів. Не вгадали", - наголосив Косянчук.
Крім того, дається взнаки й світова кон’юнктура - ціни на нафтопродукти на європейському ринку ростуть. Є обмеження щодо російської нафти, заводи перелаштовуються і зростає вартість пального.
"А ми надзвичайно залежні від імпорту", - наголосив Косянчук.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук наголосив, що в осінньо-зимовий період зростають ціни, починаючи з овочевої групи. Це потягне за собою витрати товаровиробників на зберігання, утеплення та підтримку температури.
"Хоч ми й мали в цьому сезоні достатню її кількість, але через погодні умови їх уже потрібно складати на сховища на зберігання. Відповідно, будуть додаткові витрати для товаровиробників – зберігання, утеплення, підтримка температури… Жовтень-листопад може принести подорожчання овочів, крім картоплі й цибулі, у середньому на 5 – 7%. А тепличні овочі в осінньо-зимовий період можуть подорожчати на 30-40%", - додав Марчук.
В Україні можливі відключення світла чи блекаути несуттєво впливатимуть на загальну вартість пального. Однак є певні чинники через які ціна може зрости. Серед них - подорожчання нафтопродуктів на європейських ринках, політика Нацбанку та повернення податків. Як розповідав "24 каналу" експерт ринку пального Геннадій Рябцев, торік попит на пальне попри відключення світла не був суттєвим. Навпаки, якщо казати про загальний рівень попиту, то після початку повномасштабного російського вторгнення він скоротився.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.