Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Для падіння гривні економісти не бачать жодних підстав
На початку листопада долар ще тримав ціну до 40 грн, але потім перетнув цю позначку. Цей місяць приніс Україні багато нових проблем – масовані ракетні обстріли і зруйнована інфраструктура під час старту опалювального сезону і підготовки до зими. Зазвичай психологічні чинники впливають на поведінку споживача. Чи витримає тиск національна валюта та з якими показниками ми зустрінемо зиму?
Попри всі складнощі інвестиційний банкір Сергій Фура не бачить підстав для падіння гривні. Він впевнений, що долар не здорожчає до кінця 2022 року. Економіст Михайло Крапівко поділяє цю думку, і навіть більше – експерт заявляє про стабілізацію перед Новим Роком. За його спостереженням, зазвичай перед святами люди обмінюють долари на гривні, щоб накрити на стіл та купити подарунки. Що стосується блекауту, то він може вплинути на споживання готівки. В такому разі підвищиться попит на валюту, але на курсі гривні до іноземної валюти це ніяк не позначиться. Чи очікувати на долар по 43 грн? Фахівець вважає, що на це є достатньо шансів.
"Здорожчання іноземної валюти може спричинити різке підвищення податкового тиску, але зараз воно вже не очікується в короткостроковій перспективі. Може спричинити масовий виїзд громадян на кордон в разі блекауту. Це спричинить попит на іноземну валюту", - сказав Михайло Крапівко.
Втім, протягом останніх днів декілька разів лунали заяви посадовців про те, що українцям необов'язково виїжджати за кордон. Так вважає заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. А Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко повідомляв в інтерв'ю ВВС, що немає надзвичайної ситуації, за якої потрібно залишати країну. Тож попри зовнішні фактори підстав для хвилювання через курс валют немає.
У жовтні 2022 року споживча інфляція пришвидшилась до 26,6% в річному вимірі. За місяць ціни зросли на 2,5%. Аналітики попереджали про зростання попиту на іноземну валюту в листопаді. За їхніми прогнозами ціна долара не мала вийти за межі 36,9 грн на безготівковому ринку і за 41 грн на готівковому. 21 листопада в обмінниках американську валюту можна було купити в середньому за 40,30 грн.
Раніше ми писали, що в Україні очікується підвищення пенсій з 1 грудня. Також читайте, як підвищений попит на генератори вплине на вартість і дефіцит пального.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.